Binance %20 İndirim
bitcoinin geleceği hakkında açıklama

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yükseliş Ne Zaman Gelecek? (25 Eylül)

Bitcoin, bir sonraki hamlesi için likidite toplamaya çalışırken piyasalar 19.000 dolar civarında seyrediyor. Kripto paralar bu hafta İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve ABD Federal Rezervi’nden (Fed) gelen dış güçlere meydan okumasıyla gölgelendi. Buna ek olarak, Fed Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonla mücadele edilmesi gerektiğini tekrar etmesiyle faiz oranını %0,75 daha yükseltmesi buna eklendi. İngiltere Merkez Bankası biraz daha temkinli tedbirler açıklasa da, yüzde 0,50’lik artış faiz oranlarını 14 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Yatırımcılar bu kararların ardından riskli varlıkları terk ederken Bitcoin ve kripto piyasasında bu durum sorunlara neden oldu.

Bitcoin fiyatı artışa geçecek mi?

Bitcoin boğalarının önünde zorlu bir seviye bulunuyor. Ancak, boğalar öncesinde 19.000 dolarlık destek noktasını savunmak zorundalar. Uzun bir düşüş trendi çizgisi, ayıların Bitcoin fiyatını rahat bırakmaya hazır olmadığını gösteriyor. Ancak formasyonun yükselen trend çizgisi, pazardaki boğaların varlığını kanıtlamakta.

OBV (Bakiye Hacmi) göstergesi, düşük işlem hacmi ve konsolidasyon anlamına geliyor. Aynı 4 saatlik grafikte Hareketli Ortalama Iraksama (MACD) göstergesi olumlu bir görünüm izlemekte. MACD ortalama çizgiye yaklaştıkça Bitcoin fiyatında yukarı yönlü üçgenin %10’luk kırılması ivme kazanabilir. Olumlu alanda (ortalamanın üzerinde) bir hareket, BTC’nin bu yükseliş ivmesini doğrulayacaktır.

IntoTheBlock tarafından sunulan IOMAP zincir üstü grafiği, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi çelişkili bir görünüm halinde. Bitcoin fiyatı 20.915 dolarlık üçgen hedefine yükselirse, daha önce 19.617 ila 20.156 dolar arasında yaklaşık 575.000 adet BTC alan 1.09 milyon adresten çok fazla genel baskıyla karşı karşıya kalabilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.