Binance %20 İndirim
bitcoin 12 haziran analiz

Bitcoin (BTC) İçin Güncel Destek ve Direnç Seviyeleri (19 Haziran)

Bitcoin (BTC) fiyatının bir aylık konsolidasyonu, tüccarların 12 Haziran’da 28.000 doları aşmasının ardından gelen düşüş dalgasıyla sona ermiş durumda. Geçen haftaki kripto çöküşünün ortasında, BTC fiyatı 2022’de 17.708 ile yeni bir dip seviyeye ulaştı. Sonuç olarak, BTC 20.000 dolar noktasını bir psikolojik direnç noktası haline getirmiş durumda ve bu da daha fazla düşüşe işaret ediyor.

MVRV-Z puanı, Bitcoin’in dibe yakın olduğunu gösteriyor

Zincir üstü verilerden elde edilen MVRV-Z puanı, değerine göre aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu anlamak için varlıkların piyasa değeri ile gerçekleşen üst sınırı arasındaki sapmayı kullanmaktadır.

Yüksek sayı (kırmızı bölgeye yakın) tarihsel olarak Bitcoin pazarının zirvesini işaret ediyor. Buna karşılık olarak, düşük bir değer (mavi) düşük bir piyasa sinyaline sahiptir.

Geçen haftaki satışlar, 2020, 2018, 2015 ve 2011’de daha önce meydana gelen ve aynı zamanda pazarın dibi anlamına gelen 0,22’nin (mavi bölge) altındaki Z puanını sarsmayı başardı. Ancak, BTC fiyatının bu aşırı satım bölgesini ziyaret ettikten hemen sonra yükselmeye başlamadığını belirtmek gerekiyor. Bu nedenle, tam anlamıyla dip görülmeden önce Bitcoin fiyatının birkaç gün daha düşebileceği sonucuna varılabilir.

10 Mayıs ile 11 Haziran arasında, Nisan ve Mayıs ayları arasında akan kanı durdurduğu için Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 dolarlık desteğin üzerinde konsolide olmuştu. Ancak geçen hafta kripto piyasası güçlü bir satış baskısı yaşadı ve bu da 28.000 dolardan sert bir düşüşle sonuçlandı.

Ortaya çıkan düşüş, 24.000 dolar ve son zamanlarda 20.000 dolar gibi diğer destek seviyelerini yok saydı. Bugün ise BTC fiyatı %2 arttı ve işlevsel olmayan destek yeniden test ediliyor. Ayrıca kardiyak test aşamasında gözlemlenen düşük hacimli aktivite, fiyatın 20.000 doların altında tutulabileceğini göstermekte.

Satış baskısı devam ederse BTC fiyatı %27 daha düşerek 14.000 dolarlık psikolojik desteğin de altına inebilir. Tersi bir durumdaysa, alıcılar BTC fiyatını 20.000 doların üzerine çıkarmayı başarırsa, direnç için 24.000 dolara veya 28.000 dolara kadar bir rahatlama bekleyebiliriz.

Direnç seviyesi – 20.000 ve 24.000 dolar
Destek seviyeleri – 18.000 ve 14.000 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.