Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin (BTC) Son 6 Ayın En Düşük Seviyesine Çakıldı!
Binance %20 İndirim

Bitcoin (BTC) Son 6 Ayın En Düşük Seviyesine Çakıldı!

Son 24 saati de ağır bir düşüşle sürdüren kripto para lideri Bitcoin (BTC) son 6 ayın en düşük seviyesine çakılmış durumda. Gün içerisinde 37.900 dolara kadar düşen BTC yatırımcısını üzmeye devam ediyor. İşte detaylar..

Bitcoin’de Ağır Düşüş Devam Ediyor

Kripto para liderinde yatırımcıların korkulu rüyası olan ağır düşüş trendi halen kırılabilmiş değil. Ayıların baskılarıyla birlikte adeta son ayların dibini boylayan BTC için bir sonraki çıkışın ne zaman olacağı merakla beklenmekte.

TradingView verilerine göre Bitcoin (BTC) şu anda 38.483 dolardan yatırımcısıyla buluşuyor. Gün içerisindeki süreçte binlerce doların kaybedildiği BTC, bu düşüşüyle genel piyasalar üzerinde de ağır bir etki yaratmış durumda. Bu durum birçok yatırımcıyı paniğe sürüklerken Ocak ayı için de umutlar gücünü kaybetmeye başlıyor. Artık ayın son haftasına girmek için hazırlandığımız bu günlerde yaşanan bu düşüş BTC başta olmak üzere neredeyse ilk 100’de bulunan tüm kripto paraları derinden sarstı.

Özellikle acemi yatırımcılar yaşanan son düşüşle birlikte zararına satış eğilimine girmiş durumdalar. Bu durumun düşüşü bir miktar daha uzatmasından korkulurken kurumsal yatırımcıların ise yeni bir hazırlık dalgasında olduğu iddia ediliyor. Buna ek olarak hafta sonu da piyasalarda hareketli anlar yaşanması beklenirken tüm yatırımcılar bu birkaç güne kilitlenmiş durumda.

Facebook’un Ana Şirketi Meta, NFT Pazaryeri Hazırlığında İddiası

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Piyasalar Çakılırken El Salvador BTC Toplamaya Devam Ediyor

El Salvador, Yaşanan Düşüşlerin Ardından 500 Bitcoin Satın Aldı

Başkan Nayib Bukele tarafından açıklanana göre El Salvador, Pazartesi günü 500 BTC satın aldı. Bukele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.