Binance %20 İndirim
Bitcoin (BTC) Tekrardan 40.000 Doları Gördü! İşte Nedeni..

Bitcoin (BTC) Tekrardan 20.000 Doların Üzerinde Seyrediyor

Çarşamba günü 19.764 dolara kadar düştükten sonra Bitcoin tekrardan 20.000 dolar seviyelerine gelmiş durumda. Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan BTC, son 24 saate göre %0,4 artışla 20.314 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin kritik bir noktada

Analistler, Bitcoin‘in (BTC) 2013’te %85 düştüğü ve 2017’de %84 düştüğü gibi daha da düşüp düşmeyeceğini tartışırken, 20.000 dolarlık fiyat önemini korumaya devam ediyor. Bitcoin bu sezon da benzer bir düşüş yaşarsa 10.000 dolara yakın bir noktalara gelmek kaçınılmaz olacaktır.

Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Ian Harnett, CNBC ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesinden neredeyse %40’lık bir düşüşle 13.000 doların altına düşebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Harnett, verdiği röportajda, “Bu tür kripto para birimlerini bu ortama hala satıyor olacağız.” dedi.

Bazı analistler, daha geniş ekonomik koşullarda değişken fiyatlandırmasının uzun vadeli sahiplerinden gelen talebi azalttığını söylüyor.

FxPro analistlerinden Kuptsikevich ise, Bitcoin’in güçlü bir fiyat noktasına yaklaşıyor olmasına rağmen yatırımcıların satın alma işlemi için beklemesi gerektiğini söyledi.

Kuptsikevich, “Kripto para piyasasının son kargaşayı sindirmesi ve yalnızca stresli varlık avcılarından değil, geniş yatırımcı kesimlerinden gelen sürekli talebin yeni bir aşamasına girmesi uzun zaman alabileceğinden, satın almak için en iyi zaman olmayabilir.” diye ekledi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.