Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir
Binance %20 İndirim

Bitcoin Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir

Bitcoin Büyük Bir Varlık Sınıfı Olabilir

En büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın CEO’su Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiat para birimlerinin yerini tutmadığını, ancak harika bir varlık sınıfı haline gelebileceğini söyledi.

BlackRock CEO’su Larry Fink, müşterilerinden yeterli kurumsal talep olmamasına rağmen, “büyük bir varlık sınıfı” haline gelebilecek kripto para birimi endüstrisinin potansiyeli olduğunu özetledi. Ayrıca, kripto yatırımcılarının dijital varlıkları geleneksel para birimlerinin yerine geçecek şekilde ele almaması gerektiğini savundu.

BlackRock CEO’su Bitcoin (BTC)’den büyülendi

BlackRock CEO’su Larry Fink, Perşembe günü CNBC’nin “Squawk Box” programında, kripto para birimlerinin “harika bir varlık sınıfına” dönüşebileceğini belirtti:

“BEN HALA BÜYÜLENMİŞ DURUMDAYIM. KAÇ KİŞİNİN BU ALANA ODAKLANDIĞINI GÖRMEK BENİ CESARETLENDİRİYOR. ANLATI, BENİ CESARETLENDİRİYOR. HARİKA BİR VARLIK SINIFI HALİNE GELEBİLİR.”

Yine de, dijital varlıkların devlet tarafından çıkarılan verilen para birimlerinin yerini alabileceğini düşünüyor. Aralık ayında Fink, kripto paranın küresel bir piyasaya dönüşebileceğini ve ABD dolarını tehdit edebileceğini söyledi.

Kripto nihayet ana akıma girmesine rağmen Fink, şirketinin kripto ile ilgili çok fazla soru almadıklarını iddia etti:

“BİZ İNCELİYORUZ. BURADAN PARA KAZANDIK, ANCAK SİZE DÜNYA ÇAPINDAKİ KURUMLARDAN GENİŞ TABANLI BİR İLGİ GÖRDÜĞÜMÜZÜ SÖYLEYEMEM.”

Fink, BlackRock olarak, “hayranlık” dışında kripto para birimlerine yönelik çok az konuşma yaptıklarını belirtti. Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, düzenleyici belgelerine göre bu yılın başlarında Bitcoin vadeli işlemlerine başladı.Ocak ayında da iki fonu aracılığıyla Bitcoin yatırımına kapı açmak için başvuruda bulundu.BlackRock’ın kripto para birimine geçişi, baş yatırım sorumlusu Rick Rieder’in, Bitcoin’in Kasım ayında altının “yerini” alabileceğini tahmin etmesinden sonra büyük ölçüde bekleniyordu.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bir süredir yatırımcısının özlediği performansı yaşatan Bitcoin şu anda tekrardan 45.000 doların altına gerilemiş durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.