Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin Cash, 6 Aylık Yol Haritasını Yayınladı
bitcoin-cash

Bitcoin Cash, 6 Aylık Yol Haritasını Yayınladı

Bitcoin Cash (BCH) ağının kurulumundan bu yana altı ay geçti ve merkezi olmayan para biriminin altyapısı büyümeye devam ediyor. Geçen hafta, BCH zincirini ve ekosistemini kuşatan birçok yeni açıklama yapıldı.

Bitcoin Cash, Başarılı Bir Hard Fork ve Adres Serileştirme Değişikliğini Kutluyor

Bitcoin Cash’in doğumundan bu yana altı ay geçti ve şimdiye kadar protokol ve ekonomi düşmanlarına rağmen gelişmeye devam ediyor. Ağın üretildiği 1 Ağustos’tan beri çığır açan 36.000’den fazla blok alındı ​​ve BCH zinciri çekirdek zincirin 8406 blok önünde . Bitcoin Cash ağı son zamanlarda protokolün zorluk algoritmasını değiştiren başarılı bir projenin uygulanmasından bu yana madencilik karlılığını daha tutarlı kıldı. Çekirdek zincirin zorluğunun %12.76’sında, BCH şu anda BTC’ye kıyasla %5.6 daha karlı bulunuyor. Ayrıca bu ay BCH cüzdan sağlayıcıları ve işletmeleri yeni bir adres biçimi uyguladı BCH’yi bir BTC adresine göndermek çok zor.

Bitcoin Cash Geliştiricileri, Önümüzdeki 6 Aylık Yol Haritasını Açıkladı

BCH ekosistemine son yedi günde bir çok altyapı ve destek eklendi. Bu hafta, Bitcoin Unlimited geliştirme ekibi Bitcoin Cash uyumlu istemci sürümünü 1.2.0.1’yi piyasaya sürdü . Sürüm yeni ve daha performanslı bir kayıt sistemi gibi birkaç optimizasyon barındırıyor. Diğer yandan Kucoin borsası ticaret kanalına BCH çiftleri bölümünü ekledi ve BCH ortamına daha fazla likidite getirdi. Değişim , yeni BCH çiftlerinin bir kısmının “topluluk talebi” nden kaynaklandığını ayrıntılarıyla belirtildi.

BCH için Yeni Bir Woocommerce Eklentisi Çıktı

BCH ekonomisine bir diğer yenilik olarak, bitcoin cash kabulüne odaklanan bir çevrimiçi genel mağaza olan Village Catalog’dan yapılan duyuru yapıldı . Village Catalog, ödeme yöntemi olarak Bitcoin Cash’in kabul edildiği çeşitli sağlıklı gıda ürünleri ve mutfak aletleri satılan e-ticaret sitesidir.

Village Catalog, BCH’de ödenen siparişleri almak için bir API sunan “Cryptowoo” adlı yeni Woocommerce eklentisidir . Woocommerce sürümü 1.2.1, WordPress’i kullanarak herhangi bir tüccarın Bitpay ve Paypal entegrasyonları gibi kripto para birimlerini kabul etme seçeneğine izin veriyor.

Tokenstars Organizasyon, Bitcoin Cash’e Geçti

Merchant eklentisinin ardından bağış kuruluşu Tokenstars , BTC’den BCH’ye geçtiğini açıkladı. Çünkü bitcoin çekirdeği ücretleri “çok pahalı”. Tokenstars, imza, ünlü ürünlere bağlılığa hayır ihalelerine ev sahipliği yapıyor.

Bir açıklama yapan bağış kuruluşu: “Aralık ayında başlattığımız projeler, ‘Tokenstars’ da Bitcoin’in artık ödemeler için daha az kullanıldığını gösterdi. 2017 sonbaharından itibaren ACE ICO’ya kıyasla, bitcoinde keskin bir düşüş var. Bitcoin, düzenli ödemeler yapmak için çok pahalı ve bitcoin’in oynaklığı ve yüksek komisyonları onu bir yatırım aracı haline getirdi. Crypto Xmas Charity Auction katılımcılarının sayısını arttırmak için artık bitcoin cash kabul ediyoruz. Ayrıca, TokenStars’ın ICO sırasında Ekip belirteçleri için Bitcoin Cash kabul ediyoruz.

Bitcoin Cash’i  Önümüzdeki 6 Ay Ne Bekliyor?

Genel olarak kripto para piyasası bu Ocak ayında yaşadığı aşağı doğru hareketin etkisinde kaldı. Bitcoin Cash, birçok dijital para birimine göre nispeten istikrarlı bir çizgi yakaladı. Genel görünüme bakıldığında tüm kripto para birimleri BTC’ye eş değer hareket etme eğiliminde. Bitcoin Cash, BTC’nin değerinin yüzde 12-15’i arasında sürekli olarak kaldı . Genellikle, 1.000 BTC’lik her bir fiyat düşüşünde, BCH yaklaşık 100 $ veya daha düşük bir değer kaybı yaşar. BCH destekçileri, Bitpay’ın yaklaşmakta olan BCH fatura dönüşümü gibi daha fazla altyapı desteği geldikçe, fiyatın güç kazanacağına inanıyorlar. Bununla birlikte, iki pazar şimdi bir ilişki paylaşıyor olsa da, Civic CEO’su ve girişimci Vinny Lingham, Bitcoin Cash’in bir gün Bitcoin çekirdeğini geride bırakacağını düşünüyor.

Lingham, 25 Ocak tarihinde düzenlenen Fast Money röportajında “Bitcoin ve Bitcoin Cash iki ayrı pazara şu anda odaklanıyor” dedi.

Geçtiğimiz birkaç haftalık dışında, Bitcoin Cash ağının yaşadığı altı aylık yaşam çok verimli geçti. Harcamalar ucuz seyrederken ve kullanıcılar için onaylama süreleri hızla artarken, işlemlerin hızı artmaya devam ediyor. Dahası, BCH geliştiricileri önümüzdeki altı ay boyunca ileriye dönük tekliflerin bazılarını tartışan yol haritasını yayınladılar. Bitcoin Unlimited kaynaklarını bağışlamakla kalmıyor, Bitprim, Nchain, Bitcrust, ElectrumX, Parity ve Bitcoin XT gibi geliştiriciler ve temsilciler de BCH protokolünün büyümesini güçlendirmek için birlikte çalışıyorlar.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Yükselişe Geçmesi Beklenen 5 Altcoin Birimi Açıklandı

Yükselişe Geçmesi Beklenen Altcoin Birimleri Açıklandı

Daha önceki başarılı tahminleri ile gündeme gelen analist Nicholas Merten tarafından yükselişe geçmesi beklenen altcoin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.