Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin Cash (BCH) İlk Yarılanmasında Beklenen Performansı Gösteremedi
Bitcoin Cash (BCH) İlk Yarılanmasında Beklenen Performansı Gösteremedi

Bitcoin Cash (BCH) İlk Yarılanmasında Beklenen Performansı Gösteremedi

Çarşamba günü ilk blok ödülü yarılanmasına şahit olduğumuz Bitcoin Cash birçok kişiye göre beklenen performansı gösteremedi. Özellikle de ilk çıkışın kısa sürmesi ve tekrardan normal seyrine dönmesi birçok kişide hayal kırıklığı yaratmış olsa gerek.

İlk blok ödülü yarılanmasının yaşandığı BCH, %11,2 değer kazanmayı başararak 277 dolara kadar çıkmayı başarmıştı. Bundan kısa bir süre geçmesinin ardından ise tekrardan 262 dolara kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı sırada BCH değeri 257 dolar olarak belirlenmiş durumda. Çarşamba gününe 251 dolardan başlayan Bitcoin Cash’in, yarılanma ardından tekrar normal seyrine döndüğünü söyleyebiliriz.

Bir Bitcoin forku olan Bitcoin Cash, ilk çıktığı andan itibaren oldukça popüler bir konuma gelmişti. Şu anda kendisine kripto paralar arasından Tether’in ardından yer bularak 5. sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Bitcoin piysalarının altcoin dünyasında her zaman için bir etki yarattığı birçok kişi tararfından söylenmekte. Bunun için de son 24 saatini durgun geçiren BTC’nin bu durumunun Bitcoin Cash’i de etkilemiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Tıpkı Bitcoin Cash gibi Bitcoin SV de çıkışa geçmeyi başardı. Yüzde 19,4 artış ile 184 dolardan bir anda 220 dolara fırlayan Bitcoin Cash de kısa süre için yatırımcısını sevindirenler arasında. Yaşadığı fırlamanın ardından şuan için 211 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Bitcoin SV’nin de yarın sabah saatlerinde blok ödülü yarılanması yaşayacağını belirtmek gerek. Bu olayın öncesinde değer kazanması beklenen BSV için tahminler oldukça olumlu seyir ediyor. Geri sayım sayfasından sizler de BSV’nin ne kadar süre sonra blok ödülü yarılanması yaşayacağını izleyebilirsiniz.

Bitcoin Cash’in en büyük temsilcilerinden birisi olan Roger Ver tarafından yapılan şu açıklama isabetli olmuş gibi görünüyor:

“Son iki seferde hiçbir şey olmamıştı. Etkisiz bir olaydı; heyecan verici değildi. Bu kez de öyle olacağını düşünüyorum.”

BCH’nin blok ödülü yarılanması olaylarında her zaman etkisiz kaldığını ve bu sefer de aynı olayın yaşanacağını tahmin eden Roger Ver böylece tahminini tutturmuş oldu.

Her Gün Yüzlerce Bilgisayara Kripto Para Virüsü Bulaştığı Ortaya Çıktı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.