Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Cenneti Bali Adası, Bitcoin’i İnceleme Altına Aldı
endonezya-bali-bitcoin

Bitcoin Cenneti Bali Adası, Bitcoin’i İnceleme Altına Aldı

Yerel haberlere göre Bitcoin, Endonezya takımadalarındaki bir ada olan Bali Adasında yoğun gözetim altında. Merkez Bankası yetkilileri, kripto para birimlerini ulusun herhangi bir yerinde kullanılmamasını istiyor. Endonezya’nın Bali temsilciliği şefi Cao Iman Karana şunları aktardı:

“Sosyal medyadaki bazı yayınlardan, Bali’nin Bitcoin işlemleri için bir cennet haline geldiğini gördük. Kripto para işlemlerini yasalar tarafından yasaklamayı düşünüyoruz, bunları artık kullanmamanızı rica ediyoruz. Özel Suç Soruşturma birimi olarak, Endonezya’daki tüm işlemlerin Rupiah (Endonezya resmi para birimi) ile yapılması gerektiği kuralını yürürlüğe koyacağız. ”

Ülkenin daha önce Bitcoin kullanımında herhangi bir yasaklama girişimi olmamıştı ancak son raporlar hükümetin dijital para birimleri kullanımını azaltmaya çalıştığı yönünde görüş bildiriyor. Endonezya’da Bitcoin üstünde artan inceleme ve baskıların sebebi olarak kara para aklama ve cezai faaliyet riski artan bir incelemeye neden olmuştur.

Bitcoin’e ve diğer kripto para birimlerine karşı son zamanlarda, Çin ve Güney Kore’den de bu tür yasaklama haberleri geliyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Kullanıcılar Spotify İçin Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Kullanıcılar Spotify Platformuna Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre kullanıcılar Spotify ve diğer müzik platformları için Bitcoin ile ödeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.