Ana Sayfa / Haberler / Bitcoin Cüzdan Üreticisi Ledger Wallet, 75 Milyon Dolar Fon Topladı
Binance %20 İndirim
ledger-wallet

Bitcoin Cüzdan Üreticisi Ledger Wallet, 75 Milyon Dolar Fon Topladı

Fransız kripto para cüzdan üreticisi Ledger firması, Ledger Wallet B Serisi için 75 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı.

Paris merkezli kripto para ve Blockchain güvenlik şirketi Ledger’a, İngiltere merkezli girişim sermayesi şirketi Draper Espirit liderliğindek yatırımcılardan 61 milyon € (75 milyon $) tutarında yatırım yapıldı. Ledger firması bugün yaptığı açıklamada, “Ledger B serisine yapılan yatırımlar bugüne dek (ICO’lar hariç) Blockchain ve kripto para ile ilgili teknolojilere yapılan en büyük yatırımlarından biridir” dedi.

Toplanan fon, Ledger’ın hem küresel ölçekte varlığını hem de kendi ekibi içindeki genişlemesini finanse etmek için kullanılacak. İşe alma, araştırma, geliştirme ve ürün taleplerine cevap verebilmek için kullanılacağı belirtildi.

2014’te kurulan Ledger’ın Fransa’nın Paris ve Vierzon kentlerinde iki, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir ofisi bulunuyor. Şirketin iki ülkede bulunan ofislerinde 82 çalışanı bulunuyor.

Ledger CEO’su Eric Larcheveque; ABD, Avrupa ve Asya kıtalarındaki satışlardan 2017 yılında 466 milyon euro gelir elde ettiklerini, 2016 yılından itibaren ise 600 milyon euro gelir elde ettiklerini açıkladı. Ledger’ın bu yıl için hedefleri 3 ile 6 milyon arasında donanım cüzdanını satışı yapmak. Larcheveque, Şimdiye kadar bir milyona yakın satış gerçekleştirildiğini açıkladı.

Perakende satış yapmanın ötesinde, Ledger finansal kurumlardan da yeni gelirler elde etmek istiyor. Şirket banka ve finansal kuruluşlara Ledger Vault (Ledger Kasa) satmayı planlıyor. Ledger, bu kasa ile kuruluşların dijital para varlıklarını ve hedge fonlarını sunucu tabanlı bir mimari aracılığıyla yönetimini kolaylaştırmayı vaat ediyor.

Ledger’ın CEO’su Bloomberg’e açıklamasında: “Yazılımımızı başka bir donanıma koyabileceğiz, bu gelecekteki yol haritamız için bir ipucu veriyor. Sonuçta biz, Bitcoin ve Blockchain altyapısını güvence altına alan bir teknoloji devi olmak istiyoruz” dedi.

Yatırımcılar arasında bulunan Firstmark Capital şirketinin genel müdür Matt Turck “kurşun geçirmez” güvenlik ihtiyacının altını çizerek şunları söyledi:

“Tek tek dijital para birimlerinin ve işaretçilerin fiyatı değişkenlik gösterebilirken, genel kripto ve Blockchain, yalnızca önemini arttırmaya devam edecek yeni bir temel paradigma olarak ortaya çıktı. Ekosisteme akan çok miktarda para göz önüne alındığında, bu aşamada kurşun geçirmez güvenlik altyapısından daha fazla acil bir ihtiyaç yok “dedi.

Ledger’ın B Serisi, 2015 lansmanında 1,3 milyon € fon toplamıştı. Nisan 2017’de, Ledger A Serisi 7 Milyon fon toplamıştı. Bitcoin cüzdan firması Ledger’a, kurulduğu 2014 yılından bugüne kadar yapılan yatırımlar 85 milyon doları aştı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.