Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Cüzdanı CEO’su: ‘Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak’ İddiasını Tekrarladı
bitcoin-1-milyon

Bitcoin Cüzdanı CEO’su: ‘Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak’ İddiasını Tekrarladı

Advertisements

İsviçre merkezli Bitcoin cüzdanı Xapo’nun CEO’su geçtiğimiz sene New York’taki Consensus 2017 konferansında, Bitcoin 1 milyon olacak iddiasını öne sürmüştü. Casares, 12 Ocak tarihinde Paypal yönetim kurulu üyesiyle yaptığı bir söyleşide, Bitcoin’in 1 milyon dolar değerini bulacağına inandığını tekrar etti.

Bitcoin Cüzdan Şirketi Xapo CEO’su Casares ve Paypal yönetim kurulu üyesi Dan Schulman arasında 12 Ocak’ta gerçekleşen Facebook Live röportajında, Bitcoin’in (BTC) 1 milyon dolar olacağına hala inandığını ifade etti.

Arjantin Patagonya’da büyüyen Casares, mülakat sırasında çocuk olduğu sırada ailesinin bankacılık hataları ve hiperenflasyon nedeniyle her şeylerini tam üç kez kaybettiklerini söyledi. Cesares, birçok teknoloji uzmanı gibi, Blockchain teknolojisini yenilikçi potansiyeli açısından İnternet’le kıyaslıyor.

‘%50’den Daha Fazla İhtimalle Olacak’

Casares, bu yılın başlarında Bitcoin fiyatının sonunda 1 milyon avroya ulaşacağını öngörmüştü. 12 Ocak röportajında, Bitcoin’i “ilginç bir deney” olarak adlandırdı ve BTC’nin $ 1 milyon fiyatına ulaştığında bu deneyin başarıyla sonuçlanacağını söyledi. Ancak geçmiş iddiasını modifiye edilmiş bir biçimde tekrarladı:

“Bu deneyin başarıya ulaşması için %50’den daha fazla olasılık olduğunu düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşirse dünya çok farklı bir hal alacaktır.” Ayrıca, “bu deneyin başarısız olma ihtimali en az yüzde 20 olduğunu düşünüyorum” dedi.

Casares’in dijital para birimi hakkındaki iyimser görüşleri yalnızca maddi kazançtan daha büyük:

“Bitcoin’in küresel bir değer standardı haline geldiği bir dünyayı hayal edebiliyorum, ilk küresel ve politik olmayan değer standardı. Bu şimdiye kadar gördüğümüz paranın demokratikleşmesinde öne çıkıyor.”

Casares, Bitcoinin 21 milyon adet üst sınırına ulaştıktan sonra, blok ödüllerin yerine işlem ücretlerine verilecek ödüllerin önemini vurguluyor. Bitcoin’in yüzde 80’i 13 Ocak itibariyle madenciler tarafından kazıldı. 21 milyon adet Bitcoin üst sınırına ulaşılmasına sadece 4.2 milyon adet kaldı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.