Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Destekli Emeklilik Hesabı Oluşturmak Artık Mümkün
Bitcoin Destekli Emeklilik Hesabı Oluşturmak Artık Mümkün
Bitcoin Destekli Emeklilik Hesabı Oluşturmak Artık Mümkün

Bitcoin Destekli Emeklilik Hesabı Oluşturmak Artık Mümkün

Toplamda 13 milyar dolardan fazla varlığın saklama hizmetini yapan Kingdom Trust, Bitcoin destekli emeklilik hesabı hizmetlerini başlatacağını duyurdu. Bu sayede insanlar artık ulusal paraların yerine Bitcoin ile emeklilik işlemlerini yapabilecekler.

Choice adlı Bitcoin’le emeklilik hesabı başlatılmadan önce CoinShares tarafından oluşturulan kripto para odaklı emeklilik firması Choice Holdings satın alınmıştı. Kripto para ile emeklilik işlemlerinin yeni alınan Choice Holdings üzerinden yürütüleceği tahmin ediliyor. Kingdom Trust tarafından yapılan açıklamaya göre kayıtların teşvik edilmesi amacıyla ilk 1.000 Choice hesabı sahibine 62,50 dolar değerinde Bitcoin verileceği duyuruldu. Firma tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

Tahminlerimize göre ABD’de Bitcoin sahibi olan, emeklilik hesabı olan fakat emeklilik hesaplarında diğer varlıklar ile birlikte Bitcoin bulundurma seçeneği olmayan 7,1 milyon kişi var.”

ABD’de 7,1 milyon kişinin emekli şartlarına uygun olduğunu belirten Kingdom Trust CEO’su Ryan Radloff: “Bizim yaptığımız şey ise, yalnızca Bitcoin alıp satma imkanı değil, aynı zamanda emeklilik hesabında bulundurma imkanı da sağlamaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Dünya genelinde bu alanda ilk oluşumlardan biri olan Choice kripto para emeklilik hesabına ilginin artması bekleniyor. Hali hazırda 100 binden fazla kişinin emeklilik hesabını oluşturan Kingdom Trust firması bu müşterilerini yeni hesaba da çekmeye çalışacaktır. Ayrıca gelen ilk 1.000 kişiye ödül de verileceği için kulağa avantajlı gelebileceğini söyleyebiliriz.

FED’in bu konuda izin verdiğini belirten Kingdom Trust CEO’su Radloff, “Milli Gelirler İdaresi Bitcoin’i vergilendirmeye karar verdiğinde, Bitcoin IRS ve IRS tarafından denetlenen diğer nitelikli saklama hizmetleri tarafından bulundurulabilir hale geldi. Bu da Bitcoin’in emeklilik hesaplarında bulundurulabilmesinin yolunu açtı.” diye belirtti.

Her geçen gün kitlesini önemli ölçüde büyüten Bitcoin ile daha çok gençlerin ilgilendiği biliniyor. Ancak ilerleyen dönemde Bitcoin ile emeklilik hesabı oluşturma seçeneği çok daha fazla talep görebilir. Günümüzde bu durum biraz zor görünse de doğru pazarlama taktiğiyle birçok kişiyi çekmek mümkün gibi görünüyor.

Kripto Para Piyasaları Sessizliğini Koruyor | Düşüş Kapıda Mı?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.