Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Dominance Kavramı Nedir?
Binance %20 İndirim
Bitcoin Dominance Nedir
Bitcoin Dominance Nedir

Bitcoin Dominance Kavramı Nedir?

Bitcoin, ilk olarak kullanılmaya başladığı andan beri oldukça hızlı yükseldi ve birçok insan tarafından yatırım yapılmasına neden oldu. Günümüzde piyasada binlerce kripto para olsa da Bitcoin net bir şekilde en çok kullanılan ve hakkında en çok haber yapılıp içerik üretilen kripto para konumunda.

İşte Bitcoin’in bu piyasa hakimiyetine Bitcoin Dominance dilimizdeki ismi ile ise Bitcoin Piyasa Hakimiyeti denir. Bu hakimiyet, Bitcoin’in işlem hacminin artmasına göre artar. Özellikle ilk kripto para olması ile birlikte günümüzde binlerce kripto para olmasına rağmen Bitcoin’in hala piyasının mihenk taşı olmasının temel sebeplerinden birisidir.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise Ethereum gibi hızlı bir şekilde popülerliğini artıran kripto paralar ile hasar almıştır. Ancak en çok hasar aldığı dönemde bile piyasada en çok işlem gören kripto para olan Bitcoin, sıklıkla piyasa %80’in üstünde bir hakimiyet sağlamayı başarmıştır.

Bitcoin’in bazen öngörülenden de fazla hakimiyetini kaybederek diğer alt kripto para birimlerinin kullanımının artması ile birlikte başlayan döneme ise ‘’ Altseason ‘’ ismi verilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin İçin Boğa Koşusu Yaşanacak Tarihi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin İçin Boğa Koşusu Yaşanacak Tarihi Duyurdu!

Bloomberg’in başarılı analistlerinden biri olan Mike McGlone Bitcoin için boğa koşusu yaşanmasını beklediği tarihi duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.