Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Düşüş Trendini Sonunda Kırdı | Sıradaki Hedef Ne?
Bitcoin Düşüş Trendini Sonunda Kırdı | Sıradaki Hedef Ne?
Bitcoin Düşüş Trendini Sonunda Kırdı | Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin Düşüş Trendini Sonunda Kırdı | Sıradaki Hedef Ne?

Uzun bir süredir yatay ilerleyişine devam eden kripto para lideri Bitcoin düşüş trendini sonunda kırmayı başardı. Yatırımcıların aklındaki soru ise kripto para liderinde sıradaki hedefin ne olduğu.

Yazının hazırlandığı saatlerde 9.898 dolardan işlem gören Bitcoin’in bazı borsalarda 10.000 dolar seviyesini aştığı görüldü. Son birkaç gündür sinyalleri görülen yükselişin gerçekleşmesi ile birlikte kripto para piyasalarını heyecan kaplamış durumda. Bitcoin’i takiben Etherum, Cardano ve XRP gibi popüler altcoin birimleri de çıkış yaşadı.

Neredeyse son birkaç aydır işlerin hiç de iyi gitmediği Bitcoin’de corona virüsünün etkili olduğu düşünülüyor. Özellikle ABD genelinde her gün binlerce yeni vakanın verilmesi hisse senetlerini de oldukça kötü etkilemişti. Popüler hisselerin de düşmesi ile birlikte yatırımcılar kendilerine yeni bir hedef aramaya başladılar. Bu dönemde ise doğrudan altın ve gümüş gibi birimlerin fiyatlarının artmasında bu olayın etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Sonunda 10.000 doları aşan kripto para lideri Bitcoin Mart ayından bu yana görülen düşüş trendini kırmış gibi görünüyor. Birçok sektörün ve popüler yatırım araçlarının değer kaybettiği bu dönemde artık toparlamaların görülmesi ile birlikte daha da yükseliş yaşandığına şahit olabiliriz. Özellikle de Asya’da yatırımların hız kazanmasıyla birlikte kripto paralar da canlanmaya başlıyor. Bu denklemin içine henüz Avrupa ve Amerika gibi yerleri katmak ise doğru olmayacaktır. Halen pandemiden ve onun etkilerinden kurtulamayan Amerika ve Avrupa ülkelerinde kripto paralara olan ilgi artmış değil. Mevcut yatırımların ise stablecoin, yani değeri sürekli sabit olan kripto paralara olduğunu söylemek mümkün. Buna rağmen hatırı sayılır bir ölçüde yükselme gösteren Bitcoin’de boğalar amacına varmış gibi görünüyor. Uzun süredir 9.000 desteğinin kırılmaması için mücadele eden boğaların yeni destek seviyelerinin 9.500 olduğunu söylemek gerek.

Yatırımcıların uzun süredir beklendiği çıkış nihayet görülürken bu sürecin ne zamana kadar devam edeceği ise merakla bekleniyor. Herkes gözlerini piyasalara dikmişken bizler de sizinle yaşanacak gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Cardano İçin Beklenen Olaya Sadece Birkaç Gün Kaldı!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.