Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Neden Düşüyor? Değer Kaybının Sebebi Ne?
bitcoin-neden-dusuyor

Bitcoin Neden Düşüyor? Değer Kaybının Sebebi Ne?

Advertisements

Pazartesiden perşembeye kadar dört gün boyunca düzenli fiyatı düşen Bitcoin gerilemeye devam ediyor. 2018 yılına kötü bir giriş yapan Bitcoin, yılın ikinci haftasında da başarısız bir performans gösterdi. Bitcoin, 2018 yılının ikinci haftasında %23 kadar bir düşüş yaşadı. Bitcoin fiyatının neden düştüğü merak ediliyor.

Bunun cevabı, kripto para piyasasında önde gelen ülkelerden gelen olumsuz haberler (yasal düzenlemeler) olabilir. Geçtiğimiz günlere kripto para dünyasının baskın iki ülkesi Çin ve Güney Kore’den olumsuz haberler duyulmuştu. Her ne kadar bu haberler sonra düzeltildiyse de Bitcoin fiyatlarını olumsuz etkilemeyi başardı.

Güney Kore’de Yapılan Açıklamalar

Güney Koreli adalet bakanının ülkedeki yerel kripto para borsalarını yasaklama önerisini geri çekmesiyle ilgili haberler geliyor.

Ne Olmuştu?

Güney Kore Adalet Bakanlığı bağımsız olarak kripto para ticaretini yasaklayacaklarını açıkladı. Bu açıklama, Strateji ve Adalet Bakanlığının ve Güney Koreli kripto para piyasasını düzenleme görev gücüne katılan diğer devlet kurumlarının izni olmaksızın yapıldı.

Güney Kore Cumhurbaşkanlığı tarafından böyle bir planlarının olmadıkları açıklanarak daha önce duyurulan haber düzeltildi. Güney Kore Cumhurbaşkanı sözcüsüne göre, kripto para birimlerini yasaklama planları yok.

Çin, Coin Madenciliğini Yasaklıyor Haberi

Geçtiğimiz Eylül ayında Çin ICO’ları yasaklamış, Bitcoin fiyatı 4.900 dolardan 4.100 doların altına düşmüştü. Çin, Ekim ayında yasağı kaldırması kripto para piyasasında olumlu etki yaratmıştı.

Çin’den gelen haberlere göre Çin hükümeti, Bitcoin ve diğer altcoin madenciliklerini yasaklayacak. Çin’de elektriğin ucuz olmasından dolayı kripto para madenciliğinin %80’i Çin’de yapılıyordu.

Bu iki önemli gelişmeden sonra kripto para piyasasına olumsuz etki etti denilebilir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Advertisements Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu Cardano yükselişiyle göz dolduruyor. Belli ki, bu yükseliş birilerini kıskandırmış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.