Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Efsanesi Geri mi Geliyor? BTC Yükselişe Geçti
bitcoin-yukseldi

Bitcoin Efsanesi Geri mi Geliyor? BTC Yükselişe Geçti

Advertisements

Bitcoin’in değeri, kripto para yatırımcıları için korkunç birkaç haftanın ardından toparlanıyor gibi görünüyor.

Geçen yılın sonlarına doğru büyük bir yükseliş yaşadıktan sonra tüm kripto para birimleri Ocak ayından bu yana önemli ölçüde düştü. Bitcoin, Aralık ayında neredeyse 20.000 dolara ulaştıktan sonra fiyat şu an yarı yarıya hatta daha fazla düşük seviyede

Bitcoin fiyatı en azından şu an için biraz yükseliyor gibi görünüyor. Görünüşe göre dibe vurduktan sonra son üç gün daha güçlü bir performans gösterdi.

BTC değeri dünden bu yana yüzde 5.63 arttı. Aynı zamanda bazı kripto para birimlerinde bu hafta yüzde 25 gibi yüksek bir kazanç elde etti.

Tüm bunlara rağmen son 2 aydır değer kayıpları henüz tam anlamıyla onarılmadı. Bitcoin değeri hala geçen haftadan bu yana yüzde 4,4 ve geçen aydan bu yana neredeyse yüzde 43 daha düşük.

Büyük kripto para pazarı çöküşünün ardından tekrar Bitcoin fiyatı yükselişe geçti. Aynı zamanda son birkaç gündür fiyatların istikrarsız bir seviyede olmadığı ve fiyatın arttığı görülüyor.

Bazıları, başlangıçta 2017 sonunda Bitcoin efsanesinin artık sona ermiş olduğunu ve kripto para birimlerinin sürekli bir düşüş içinde olabileceğini öne sürmüştü. Fiyatlar son haftalardakinden çok daha düşük olsa da, pazar en azından oynaklığın bir kısmını üstünden atmış görünüyor.

Haftanın başında, ABD’de ve sonrasında dünya genelindeki hisse senedi piyasalarının panik gününde rekor düşüş kaydettiğinde ek endişeler getirdi. Görünüşe göre Bitcoin ve diğer kripto paralar borsalarda yaşanan rekor düşüşten fazla etkilenmeyerek bu sınavı başarıyla atlattı.

Bitcoin fiyatı an itibariyle 8.466 dolar seviyesinde ve son 24 saate göre %3,64 oranında artış gösterdi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin'in 25.000 Dolar Olması İçin Gerekenler Açıklandı

Bitcoin’in 25.000 Dolar Olması İçin Gerekenler Açıklandı

Advertisements Kripto para dünyasının bir hayli ünlü ismi olan Tom Lee tarafından Bitcoin’in 25.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.