Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin ETF Onayı Hakkında Sevindiren Gelişmeler
Bybit
Bitcoin ETF Hakkında Sevindiren Gelişmeler
Bitcoin ETF Hakkında Sevindiren Gelişmeler

Bitcoin ETF Onayı Hakkında Sevindiren Gelişmeler

Kripto para dünyasının uzun bir süredir merakla beklediği Bitcoin ETF’si için sevindiren gelişmeler gelmeye devam ediyor. Eğer ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bu adımı gerçekleştirirse büyük bir ralli de bunun beraberinde tekrardan başlayacaktır.

Bitcoin ETF’si Onaylanacak mı?

SEC önümüzdeki günlerde 5 adet bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmayı planlayan borsa yatırım fonlarının incelemesini gerçekleştirecek. Bu ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu incelemelerin ardından 3 farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenekler ise kurulması, kurulmaması ya da ertelenmesi yönünde. Eğer ETF kurulması onaylanırsa bir ilke imza atılmış olacak.

Şu anda Bitcoin ETF işlemleri için başvuran 5 şirket bulunuyor. Bu şirketler ise ProShares, Invesco, VanEck, Valkyrie ve Galaxy olarak bildirildi. En geç 1 Kasım gününe kadar bu şirketlerin başvuruları hakkında bir onay verilecek.

ABD’de bulunan yatırımcıların yatırım fonlarına olan ilgisi herkesçe bilinmekte. Bu yüzden kripto paralara yatırımın fonlar üzerinden gerçekleştirilmesi büyük bir yatırımcı kitlesini bu alana çekebilir. Büyük bir öneme sahip bu işlem ABD’yi Çin ile olan ticari savaşında da büyük bir avantajlı konuma taşıyacak potansiyele sahip. Bu yüzden de Bitcoin ETF başvurularından en azından birinin bu ay içerisinde onaylanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bitcoin ATM Cihazını Çalmak İçin İçki Mağazasına Girdiler

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.