Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Fiyatı Alarm Veriyor | 6.000 Doların Altına Düştü
Bitcoin Fiyatı Alarm Veriyor | 6.000 Doların Altına Düştü
Bitcoin Fiyatı Alarm Veriyor | 6.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin Fiyatı Alarm Veriyor | 6.000 Doların Altına Düştü

Advertisements

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde büyük bir düşüş yaşadı ve adeta alarm veriyor. Değeri 5.850 dolara kadar düşen piyasalarda büyük bir telaş söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Para Piyasalarında Corona Etkisi

Mayıs 2019 tarihinden bu yana ilk kez bu kadar düşüş yaşayan BTC, ilk kez 6.000 doların altına kadar düştü. Tarihi bir gün olarak belirtilebilecek bu gün yatırımcılar adeta şoka uğramış durumdalar. Çin’den başlayan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsü nedeniyle bu düşüşün yaşandığı düşünülüyor. Dünya genelinde neredeyse tüm ülkelerde milyarlarca dolarlık zarara yol açan corona virüsü kripto paraları da es geçmedi. Ne yapacağını bilmeyen yatırımcılar piyasalarda kötü bir etki bırakmış durumdalar. Herkesin bir anda ellerinde bulunan tüm varlıkları satması nedeniyle piyasaların dini gördüğü belirtiliyor.

Bazı borsalarda 24 saat içerisinde %20’ye varan değer kaybı yaşandığının altını çizmek gerek. Gece saatlerinde de sert bir şekilde düşüş yaşayan kripto para liderinin yatırımcıları sabah gözlerine inanamadılar.

Bitcoin Fiyatı Alarm Veriyor Grafik 12 Mart

Bitcoin’in son bir hafta içerisinde yaşadığı değişime baktığımızda sürekli olarak ve hızlı bir şekilde yaşanan düşüşü gözlerimizle görebiliriz. En son 7 Mart tarihinde 9.000 doların üstünü gören kripto para lideri BTC, an itibariyle 6.000 dolara kadar düşmüş durumda. Dip seviye olarak 5.850 dolar seviyelerini gören BTC, yatırımcılarını adeta şoka uğrattı. Birçok analiste göre düşüş görüleceği zaten tahmin edilmekteydi. Ancak böylesine bir düşüşün sürpriz olduğu ise kaçınılmaz bir gerçek.

Girişimci Alistair Milne, Twitter‘da yayımladığı mesajında, “Bu durum bana kapitülasyon gibi gözüküyor” diye açıklamıştı.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından corona virüsü nedeniyle yürürlüğe alınan önlemler piyasalarda da etki göstermişti. Birçok piyasanın düşüş yaşadığı Amerika şu anda kripto paralar üzerinde de ciddi miktarda etki bırakmış durumda.

Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte altcoin birimleri de ciddi miktarda değer kaybetmeye başladılar. Genel olarak dünya genelinde piyasaların üstünde kötü etki gösteren corona virüsünün yarattığı panik ortamı ciddi bir seviyeye ulaştı. Ülkemizde de geçtiğimiz günlerde açıklanan ilk corona virüslü bireyin ardından iç piyasalarda da hareketlilik başladı. Daha kötüsünün yaşanmaması umut edilen piyasalarda ilerleyen günlerde nelerin yaşanacağı ise merakla bekleniyor.

Ünlü Analiste Göre Bitcoin Beklendiği Gibi İlerliyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak

Advertisements Paypal bitcoin sayesinde 2milyar dolar kazanacak Mizuho Securities analisti Don Dolev, PayPal’ın 2023 yılına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.