Binance %20 İndirim

Bitcoin Fiyatında Son Durum! 28 Kasım BTC Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü bir satış baskısı altında görünüyor. Bununla birlikte de, son 24 saatte fiyatın %2,47 kadar düştüğü görülmekte. Onchain veri sağlayıcısı Glassnode’un yakın tarihli bir güncellemesine göre, FTX’in çöküşünden sonra, büyük Bitcoin cüzdanlarının içi uzun süredir dolmaya devam ediyor. Söz konusu cüzdanları toplam varlıkları son on beş gün içinde 96.200 BTC artmış durumda. Bu grup şu anda toplam dolaşımdaki arzın %6,3’ü olan 1,21 milyon Bitcoin’e sahip.

Bitcoin’in BTC/USDT cinsinden mevcut fiyatı 16.215 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 25.080.321.304 dolardır. BTC’nin toplam piyasa değeri ise 311.126.439.062 dolara eşit durumda. En büyük kripto para biriminin son günlerde 16.800 doları geçememesi dikkat çekti. Coinmarketcap üzerinden alınan 24 saatlik grafiğe göre BTC, 16.000 dolarlık destek alanının altında düşüş hareketi nedeniyle daha fazla kayıp görebilir.

Bitcoin fiyatında 5.000 dolara iniş riski!

Yakın tarihli bir rapora göre, FTX krizi ortaya çıkmaya başladığında, çok sayıda Bitcoin yatırımcısının merkezi borsalara olan güvenin yeni bir düşük seviyeye ulaşması nedeniyle kendi kendini düzenlemeyi seçtiği ortaya çıktı. Bunun sonucunda da, borsalardaki Bitcoin arzı son dört yılda görülmeyen seviyelere düştü. Bitcoin fiyatı şu anda 16.000 doları elinde tutuyor. Ancak, FTX çöküşünden kaynaklanan bulaşma önümüzdeki aylarda yayılmaya devam edebilir. FTX domino etkisininse BTC fiyatını 5.000 dolara kadar düşürme riski olduğu belirtilmekte.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.