Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor
Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor
Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor

Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor

Advertisements

Haftaya kötü bir başlangıç yapan Bitcoin fiyatının 7.000 dolara kadar gerilemesinden endişe ediliyor. Son 24 saate baktığımızda her ne kadar %5’e varan bir artış görünse de analistlere göre bu çıkış bir destek barındırmıyor. Bu yüzden de BTC piyasalarının kötü bir düşüş yaşanmasından korkulmakta.

Kısa vadeye baktığımızda destek seviyeleri 9.200 ve 9.000 dolar olarak belirlenmiş vaziyette. Her iki destek seviyesinin de kırılması durumunda düşüşün önü kesilemeyebilir. Özellikle de 8.000 dolar civarlarına inilmesi durumunda 7.000 seviyelerinin görülebileceği dile getiriliyor. Son dönemlerde BitMEX üzerinde 8.892 dolara kadar dayanan düşüşün de unutulmaması gerek.

Birçok yatırımcı tarafından tanınan Scott  Melker tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

“Saatlik ıraksama, küçük bir sıçrama için yeterliydi, ancak büyük boyuttaki yükselen takoz formasyonu parçalanıyor gibi görünüyor. 9.270 dolarda tutunamazsa, daha düşük seviyeleri göreceğiz.”

Bitcoin’de Satış Baskıları Devam Ediyor

Önümüzdeki günlerde Bitcoin’de madencilik zorluğunun %14 civarında artması bekleniyor. Dolayısıyla madencilerin maliyeti artacağı için büyük bir satış baskısı oluşacağını söyleyebiliriz. Ünlü BTC yatırımcısı Willy Woo tarafından bu konu hakkında yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

“Piyasada sadece iki eşsiz satış baskısı var. (1) Arzı seyrelten ve piyasaya BTC satan madenciler. Para enflasyonunda gizli vergi gibi düşünülebilir. (2) Trader’lardan komisyon toplayıp piyasaya satan borsalar.”

Son bir aydır sürekli olarak 10.000 dolar direncini deneyen Bitcoin bir türlü istenilen seviyeyi aşamamıştı. Seviyenin zorlandığı saatlerde ise başarısızlık oluşunca büyük bir düşüş görüntüleniyor. Bu yüzden son zamanlarda kripto para piyasalarında dalgalanmaların üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Yatırımcılara bu noktada tavsiye edilen ise piyasaların sürekli olarak gözlemlenmesi ve olası düşüş ihtimaline karşın satış noktalarının doğru ayarlanması. Bu sayede olası bir düşüşte zarar en aza indirilecektir. Hatta doğru ayarlamalar ile birlikte yüksek dalgalanmaların arasından kazanç elde etmek bile mümkün olacaktır.

Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Sert Düşüşün Nedenleri

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin’de “Arz Sıkışıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor

Advertisements Bitcoin’de “Arz Sıkışıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor. Arz sıkışıklığı 20.000 dolar seviyesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.