Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Fiyatları Tekrardan Yükselişte | Çıkış Devam Edecek mi?
Bitcoin Fiyatları Tekrardan Yükselişte Çıkış Devam Edecek mi
Bitcoin Fiyatları Tekrardan Yükselişte Çıkış Devam Edecek mi

Bitcoin Fiyatları Tekrardan Yükselişte | Çıkış Devam Edecek mi?

Advertisements

Bitcoin, bu yıla hiç de fena sayılamayacak bir girişin ardından tekrardan düşüşe geçmişti. Şimdi ise fiyatları tekrardan yükselişte. Yatırımcıların aklındaki soru ise çıkışın devam edip etmeyeceği oluyor.

Bu yazının yazıldığı sıralarda 9.350 dolar civarlarında seyir eden Bitcoin piyasaları bir çıkışı kolluyor olabilir. Bu çıkış yatırımcıları memnun etse de bir şey söylemek için henüz erken olduğu düşünülüyor. Son 24 saatte yüzde 4 kadar çıkış yaşandığı görülmekte. Asıl çıkışın ise “Bitcoin halving” adıyla bilinen ödül yarılanması olayında olması bekleniyor. Blok ödüllerinin yarı yarıya düşürüleceği bu olayın ardından piyasaların çıkış yapacağı konuşulmakta.

Bitcoin’de yaşanan yüzde 4’e yakın çıkışın satış emirlerini tetiklediği konuşulmakta. Bu olaydan sonra da ciddi bir çıkış yaşandığı görüldü. Akıllı yatırım sistemlerinin bu konuda ne kadar etkili olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

18 Aralık 2019 tarihinden beri 6.400 dolardan yükselen Bitcoin, güçlü direnç seviyelerini yeni destek seviyelerine dönüştürmekte başarılı bir iş çıkardı diyebiliriz. Son olarak 8.600 doları desteğe dönüştüren kripto para, 9.200 doları da bugünkü hareketle desteğe dönüştürmüş olabilir. Bitcoin’in 2020’nin en yüksek seviyesini görmesinin ardından yatırımcılar, kripto paranın 9.400 doları desteğe dönüştürüp ve 9.600 dolar ile 9.948 dolar için zemin hazırlayıp hazırlamayacağını takip etmek gerek.

Bitcoin Fiyat Analizi 29 Ocak 2020
Bitcoin Fiyat Analizi 29 Ocak 2020 Kaynak: Habercoin

Son 1 haftaki Bitcoin fiyat grafiğine baktığımızda 26 Ocak tarihinden bu yana sıkı bir yükseliş yaşandığını görebiliyoruz. Şuan için umutlar yeni direnç seviyesinin yükselmesi yönünde. Eğer 9.100 dolar desteğine tutunamazsa kısa bir süre içerisinde tekrardan 8.650 dolar seviyelerine kadar inmesi söz konusu. Kısa süre içerisinde büyük değişimlere uğrayabilen Bitcoin’de nelerin yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

Ripple ve Coinbase’den Kripto Parayı Yaygınlaştırmak İçin Ortaklık

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Advertisements Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.