Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Fiyatlarında Tarihi Düşüş! Her Geçen Gün Eriyor
bitcoin-dusus

Bitcoin Fiyatlarında Tarihi Düşüş! Her Geçen Gün Eriyor

CoinDesk’e göre Bitcoin, Kasım ayı ortalarından bu yana en düşük seviyesine 6.200 $ ‘ın altına kadar düştü (Son 24 saatte yüzde 25 değer kaybetti).
Düşüş, geçen haftaki büyük bir kripto döviz alışverişi düzeninde artan düzenleme ve potansiyel fiyat manipülasyonu ile ilgili endişeleri artıran raporları izliyor.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu başkanları da Salı günü Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vermeye hazırlanıyor.

Bitkinin iki aydan daha kısa sürede son zamanların en düşük seviyesine geriledi. Parite fiyat endeksi, dört büyük borsa arasındaki fiyatları izleyen CoinDesk’e göre, dijital para birimi, Kasım ayının ortalarından bu yana en düşük seviyesi olan 6,106 dolara kadar düştü.

CoinDesk’e göre, gün boyunca Bitcoin değer kaybı oranı yüzde 11’in altındaydı. Bu düşüşle birlikte, bitcoin şimdiye kadar bu yıl yüzde 55’den fazla kaybetti.

 

Bitcoin 12 aylık performans

bitcoin-12-aylik-fiyat

Kaynak: CoinDesk

ABD ve Çin’den Gelen Yasaklama Haberleri

En son satışlar, artan düzenleme, korsan saldırıları ve büyük bir kripto döviz alışverişi potansiyel fiyat manipülasyonu hakkında endişeleri artırdı. Cuma günü, ABD’li dev bankacılık kuruluşlarından JPMorgan Chase, Bank of America ve Citigroup, cuma günü yaptıkları açıklamada kripto paralardaki volatilite ve risk nedeniyle müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para alımına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Pazar günü Çin Financial News tarafından yayınlanan bir rapor, yetkililerin sanal para ticaret platformlarını, özellikle de Eylül ayında Pekin’in İCO fon toplamaları yasaklamasından sonra yabancı sanal para borsalarını yasaklayacağını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu başkanları da Salı günü Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vermeye hazırlanıyor.

Hazırlanan sözlerde, SEC Başkanı Jay Clayton yatırımcıların kripto para yatırımlarına karşı temkinli davranmaları ve komisyonun şu ana kadar yaptığı çabalara genel bir bakış sunması gerektiğini söyledi.

CoinMarketCap’e göre Ethereum, yüzde 28 düşerek 602 dolara, Ripple ise öğleden sonraki ticarette yaklaşık yüzde 22 düşüşle 62 cent oldu.

CoinMarketCap’ta bulunan tüm kripto para birimleri yaklaşık %30 oranında değer kaybetti. Kripto para piyasasına tamamen kırmızı renk hakimken sadece bir coin (XPLAY) %38 değer kazandı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.