Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Gece Saatlerinde Önemli Bir Düşüş Yaşadı
Bitcoin Gece Saatlerinde Önemli Bir Düşüş Yaşadı
Bitcoin Gece Saatlerinde Önemli Bir Düşüş Yaşadı

Bitcoin Gece Saatlerinde Önemli Bir Düşüş Yaşadı

Advertisements

Uzun bir süredir 10.000 dolar direncini test edemeyen Bitcoin, gece saatlerinde önemli bir düşüş yaşadı. Direnç noktasına yapılan son testin ardından adeta tepe taklak gelen kripto para lideri 9.349 dolara kadar geriledi.

Birkaç haftadır 10.000 dolara yapılan testler başarısız olmuştu. Şu anda bundan da kötü bir noktaya kadar gerileme yaşanmış durumda. Eski direnç noktası olan 9.500 dolar direnci ile tekrardan karşı karşıya olan BTC, yazının kaleme alındığı sıralarda 9.465 dolardan işlem görüyor. 28 Mayıs tarihinden bu yana en düşük seviyenin göründüğü Bitcoin’de durum pek de iç açıcı değil. Birkaç saat içerisinde neredeyse 800 dolar kadar düşen BTC’de problemin hiç alım olmaması olarak belirtildiğini söyleyebiliriz. Düşüş öncesinde çok az bir alım desteğinin bulunduğu Bitcoin’de yatırımcılar bu durumu görünce düşüşü öngörüp topluca satma yoluna başvurdular. Bu durum da daha büyük bir düşüşe öncülük yapmış vaziyette.

Kripto para veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından konuya ilişkin yapılan bir yorum ise şu şekilde oldu:

“Borsalardaki rezervlerden 7 bin 873 BTC’nin 8 saat içinde akması, artan satış baskısına işaret ediyor”

Halen büyük bir ayı piyasasından korkulan Bitcoin’de yatırımcılar artık beklemeye geçmiş durumdalar. Dün gece saatlerinde yaşanan düşüşün de bu korkudan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Son birkaç haftadır 10.000 dolar direncini bir türlü aşamayan kripto para lideri Bitcoin’in yaşadığı son düşüş diğer coin birimlerini de etkilemiş durumda. Genel olarak düşüşün yaşandığı kripto para piyasalarında hareketlenmelerin büyük bir kısmının Bitcoin’e bağlı olduğu biliniyor. Kısacası Bitcoin nereye hareket ederse diğer coinlerin de onu takip ettiğini söyleyebileceğimiz bir durum söz konusu.

En büyük kripto paralar listesinde Bitcoin’in ardından gelen Etherum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin de dün gece zarar gören birimlerin başında geliyorlar. Popüler bu kripto para birimleri de dün gece en az %4 ile %5 arasında değer kaybetmiş durumda. Piyasalarda düzelme sinyalleri tekrardan görülse de bu durumun biraz zaman alacağını söyleyebiliriz.

Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil

Advertisements Bitcoin’in Artan Hash Gücü Yeterli Değil Bitcoin’in hash gücü son zamanlarda yeni bir ATH’ye ulaştı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.