Binance %20 İndirim
Bitcoin Gerçek Para Değildir
Bitcoin Gerçek Para Değildir

Bitcoin Gerçek Para Değildir!

Alman Federal Meclisi tarafından yapılan açıklamada Bitcoin gerçek para değildir vurgusu dikkat çekti. Ülkesinde birçok kripto para yatırımcısını barındıran Almanya, günlük olarak da büyük bir hacme sahip. Kripto paralarla ilgili bir bildiri yayınlayan meclis, Bitcoin’in gerçek para olmadığını söyledi. Yetkililer Hür Demokratik Parti tarafından kripto paralarla ilgili sorulan soruya verdikleri yanıtta kripto para tanımını değerlendirdiler.

Gerçek Para Değil

Alman Federal Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre bir varlığın tam olarak bir para gibi değerlendirilmesi için aşağıdaki şartlara uyması gerekiyor:

  • Ödeme aracı
  • Birikim aracı veya
  • Birim aracı olması gerekiyor.

Meclis tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paralar bu özellikleri tam anlamıyla karşılamıyor. Bu da Bitcoin’in bir para birimi olarak değerlendirilemeyeceği anlamına gelmekte. Ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin henüz yeteri kadar kişi kadar kullanılmadığını da vurgulayan meclis, kripto paraların daha yolun başında oldukları vurgusunda bulundu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra daha masumane görülen stablecoinler hakkında da açıklama yapan yetkililerin sözleri ise şu şekilde:

“Sabitkoinler yüzünden mevcut para sisteminin sorgulanmasına veya sabitkoinlerin devletin bastığı paraya alternatif olmalarına izin verlimeyecek.”

Finans sistemlerini tehlikeye atabileceğine dikkat çeken yetkililer, stablecoin konusuna da sıcak bakmıyor. Bu yüzden kripto para birimlerinin özellikle Almanya çevresinde bir süre daha etkili olması beklenmiyor. İlerleyen yıllarda kripto para birimlerine bakışın değişip değişmediğini hep birlikte göreceğiz.

Nükleer Tesiste Bitcoin Madenciliği Yaptı, 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

 

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.