Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Halving Olayı Madencileri Nasıl Etkileyecek?
Bitcoin Halving Olayı Madencileri Nasıl Etkileyecek
Bitcoin Halving Olayı Madencileri Nasıl Etkileyecek

Bitcoin Halving Olayı Madencileri Nasıl Etkileyecek?

Advertisements

Bitcoin halving olayına kısa bir süre kalmışken birçok kişinin aklını bu olayın madencileri nasıl etkileyeceği sorusu kurcalıyor. Blok ödüllerinin yarılanacağı gelişme sonrasında kazançların da düşeceği öngörülmekte. Halving olayından sonra blok ödülü 12,5 seviyesinden 6,25’e kadar düşürülecek.

Madenciler Zarar mı Edecek?

Madenciler elde ettikleri BTC’ler sayesinde zararlarını kapatıp bir miktar kar elde etmek istiyorlar. Ancak giderek büyüyen madencilik zorluğu ile birlikte birçok madencinin zarar ettiği konuşulmakta. Bitcoin halving ile birlikte ödül yarılanmasının hayata geçmesi akıllara madenciler zarar mı edecek sorusunu getiriyor. Uzmanlar tarafından yapılan hesaplamalara göre halving olayından sonra madencilerin zarar etmemesi ve madenciliğe devam edebilmeleri için Bitcoin’in en az 12.000 dolar olması gerekmekte. Şu anda 10.000 dolar seviyesini yeni aşan Bitcoin’in bu noktaya kadar çıkması ise zor olarak görülüyor.

Piyasada S17 olarak bilinen ve Bitmain’in son teknoloji madencilik cihazını kullanan madencilerin bile zarar etmemesi için en azından 12.000 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Kısacası 90 gün içerisinde Bitcoin piyasalarında 2.000 dolar kadar çıkış yaşanmasına ihtiyaç var. Aksi durumda ise BTC madencilerini zor bekliyor olabilir.

Çin’de yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle bazı madenciler faaliyetlerine bir süre ara verme kararı aldıklarını duyurmuşlardı. Bu olayın ardından madencilik zorluğu bir miktar azaldı ve bu durum diğer madencilerin işine yaradı diyebiliriz.

https://www.binance.vision/tr/halving adresinden takip edilebilen geri sayım, şuan için 92 gün kaldığını gösteriyor. Tam 3 ay sonra yaşanacak olan Bitcoin halving olayı oldukça merak uyandırmakta. Bazı analistler yaşanacak bu olaydan sonra piyasaların yükselişe geçeceğini belirtiyor. Tamamen tahminler üzerine kurulu olan bu olay sonrası piyasalarda yaşanacak durumu hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin Tekrardan 10.000 Doların Üstünde

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor!

Advertisements Ünlü CEO, Varlıklarının Yüzde 50’sini Bitcoin’e Yatırıyor! Abra CEO’su Bill Barhydt, parasının %50’sini Bitcoin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.