Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Hash Oranı Yeni Yıla Rekor Kırarak Başladı
Bitcoin Hash Oranı Yeni Yıla Rekor Kırarak Başladı
Bitcoin Hash Oranı Yeni Yıla Rekor Kırarak Başladı

Bitcoin Hash Oranı Yeni Yıla Rekor Kırarak Başladı

Her gün rekorları arasına yenilerini katan Bitcoin, şimdi de hash oranında yeni yıla rekor kırarak başladı. Bu sayede Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bu sıçrama yılın ilk gününde yaşanarak 2020 yılı için umutları yeşertmeyi başardı. Birçok analiste göre bu rekor Bitcoin’in 2020 yılında hareketleneceğine dair bir işaret. Bu hash oranı ise hala Bitcoin’in kripto para madencileri için bir vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz. Blockchain verilerine göre hash oranı, 1 Ocak 2020’de saniyede 110 kentilyon hash’i (h/s) buldu.

Bitcoin Hash Oranı 2020 Rekor
Bitcoin Hash Oranı 2020 Rekor

Bu verilerin Blockchain.com adresine ait olduğunu da belirtmek gerek. Coin Dance’in verileri ise, hash oranının aynı tarihte 143 kentilyon h/s olduğunu gösteriyor. Bitcoin hash oranını sabit bir şekilde takip etmek güç olduğu için paylaşılan veriler arasında farklılıklar olabilmekte. Ancak, her halükarda hash oranının rekor kırmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Yaşanan bu hash oranının artışıyla birlikte piyasalarda önemli bir artış olması da beklenenler arasında. Kripto para madencilerinin öncelikli tercihi olmaya devam eden Bitcoin için 2020 tahminleri oldukça iyi seviyelerde. Bu yıl da Bitcoin’in en az %50 oranında bir artış göstermesi bekleniyor. Bu tahminin en iyimserler arasında yer aldığını da belirtmek gerek. Bazı analistler bu yorumun kat ve katlarını işaret ederek bu yıl içerisinde Bitcoin’in 1 milyon dolar değerine ulaşacağını belirtiyor. Her ne kadar bu tahmin oldukça uçuk olarak görünse de belirli bir kitlenin umutlu olduğunu da söyleyebiliriz. Yeni yıla güzel bir başlangıç yapan Bitcoin için 2020 yılının nasıl geçeceğini hep birlikte göreceğiz.

Amerikan Kanser Derneği Bitcoin İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.