Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin , Hisse senedi ve Altın fiyatlarında düşüş yaşandı
Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!
Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Bitcoin , Hisse senedi ve Altın fiyatlarında düşüş yaşandı

Advertisements

Bitcoin , Hisse senedi ve Altın fiyatlarında düşüş yaşandı.

Bitcoin ( BTC ), S&P 500 endeksi ve altının fiyatı 3 Eylül’de eşzamanlı olarak düştü. Piyasalardaki his, düşüşten sonra temkinli bir şekilde olumsuz kalıyor.Muhtemelen iki faktör , Bitcoin’in ani düşüşünü gün içinde% 8’in üzerinde tetikledi . İlk olarak, madenciler kısa sürede alışılmadık derecede büyük miktarlarda BTC sattılar . İkincisi, ABD doları endeksi çok yıllı önemli bir destek alanından toparlanmaya başladı .

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView.com

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView.com

Analistler ayrıca altının düşüşünü ABD dolarının yükselmesine bağlıyor. Avrupa Merkez Bankası’nın yükselen euro’ya karşı uyarısı, yatırımcıların euro konusunda temkinli olmasına neden oldu. Yatırımcı güvenindeki değişim, altının düşüşüne katkıda bulunarak doları daha da körükledi.

S&P 500’deki düşüş, büyük teknoloji şirketlerinden gelen güçlü satışların ardından gerçekleştiği için tesadüfi olabilirdi.

Bitcoin fiyatı için sırada ne var?

Büyük düşüşün ardından Bitcoin ile ilgili hisler karışık kalıyor. Bazı yatırımcılar, BTC’nin 10.500 doların üzerinde istikrar kazanacağını ve yükselişin devam edeceğini söylüyor.

Diğerleri, kilit bir alandaki geri çekilme yoğunluğunu göz önünde bulundurarak orta vadeli bir zirve olasılığına işaret etti. “DonAlt” olarak bilinen sahte bir tüccar şunları söyledi :

“Burada orta vadeli bir zirveye koymamızın gerçek bir olasılığı var. Hafta sonuna kadar 11.500 $ ‘ın ortasını geri kazanın ve bu fikri geçersiz sayacağım ama o zamana kadar bu yapının muhteşem görünen bir tepe yapacağını düşünüyorum. “

Bitcoin’in 12.000 $ ‘dan 10.500 $’ ın altına keskin düşüşü, 12.000 $ ‘dan 12.500 $’ a güçlü bir direnç aralığı olduğunu ve BTC’nin daha yüksek zaman dilimlerinde bir baş ve omuz modeli riski altında olduğunu gösteriyor.Teknik olarak, 24 saatlik tek bir süre içinde Bitcoin’in 11.462 dolardan 10.460 dolara düşmesi, daha derin bir geri çekilme şansını artırıyor. Bunun nedeni, BTC’nin 31 günlük kazancı tek bir günlük mumla geri çekmesidir.

eToro kripto varlık analisti Simon Peters, yükseliş piyasası yapısının bozulmadan kaldığını söyledi. Bu nedenle, BTC 10.000 doların altına düşene kadar, teknikler büyük bir düzeltmenin olası olmadığını öne sürüyor.

Ağustos ayı boyunca destek olarak tutulan 11.300 dolar seviyesi şimdi kırıldı ve bitcoin’in düşmesi için hala uzun bir yol olabilir. Şimdi yeni bir dip olarak 10.000 $ ‘lık bir yeniden test bekleyebiliriz, bu da 200 Günlük EMA (Üstel Hareketli Ortalama) ile çakışabilir. Teknik bir bakış açısından, bu, fiyat hareketini destekleyebilir ve fiyatın daha fazla düşmesini önleyebilir. “

Son aylar, Bitcoin’in 2017’den bu yana 10.000 $ ‘ın üzerinde kaldığı en uzun dönem oldu. Daha fazla düşüş eğilimini önleyebilecek bir diğer değişken, 10.000 $’ lık alanda piyasaya giren kenardan alıcılardır.

Peters’a göre, bir gümüş astar, son geri çekilmenin yakın vadede alıcıları cezbedebileceği. Özellikle stabilcoin piyasasında, kenarda önemli miktarda sermaye var.

“Satışın bir dizi potansiyel nedeni var – bunların başında madencilerin dökümü var. Bir gümüş astar varsa, işte bu – 10.000 $ ‘a düşmek, kenarda oturan bazı boğaları en sonunda Bitcoin’e yatırım yapmak için çok iyi cezbedebilir. “

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.