Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin, Hisse Senetlerinden 70 Kat Daha Fazla Kazandırdı
Bitcoin, Hisse Senetlerinden 70 Kat Daha Fazla Kazandırdı
Bitcoin, Hisse Senetlerinden 70 Kat Daha Fazla Kazandırdı

Bitcoin, Hisse Senetlerinden 70 Kat Daha Fazla Kazandırdı

Advertisements

Hazırlanan bir rapora göre kripto para lideri Bitcoin, geleneksel borsalardan ve hisse senetlerinden 70 kat daha fazla kazandırdı.

Analizleri ile tanınan Justinas Baltrusaitis tarafından hazırlanan bu rapor son 5 yılı kapsamakta. 2015 yılından günümüze kadar %3.500 değer kazanan Bitcoin beş geleneksel borsa sisteminden 70 kat daha fazla kazandırmış görünüyor. FTSE 100, NASDAQ, Nikkei, S&P 500 ve Dow Jones borsalarını ele alan analist Justinas Baltrusaiti, ayrıntıları da ekledi:

“İncelenen dönemde Bitcoin’in yatırım getirisi yüzde 3.456,98 oldu. Haziran 2015’te Bitcoin’in fiyatı 257,06 dolardı ve bu yıl 26 Haziran’da fiyat 9.143,58 dolara yükseldi. Öte yandan, bahsi geçen borsa endekslerinin ortalama yatırım getirisi yüzde 49,27 olarak hesaplandı.”

Son 5 yıl Bitcoin vs Borsalar

Bitcoin Popüler Borsaları Solladı!

Uzun yıllardır fazla riskli olduğu nedeniyle eleştirilen Bitcoin, verilere baktığımızda aslında kendisini açıkça ortaya çıkartıyor. Son 5 yılda popüler borsalardan çok daha fazla kazandırmasıyla da dikkatleri tekrardan üzerine çektiğini söyleyebiliriz. Halen borsalardaki yatırımcılar kripto paralara tam anlamıyla inanamasalar da verilerin de yalan söylemediğini belirtmek gerek. Bu konu hakkında analist Baltrusaitis tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“Yıllar boyunca, Bitcoin’in popülaritesi artıyor ve ilk kripto para birimi olmasından dolayı yapılan yatırımlara yüksek miktarda geri dönüş sağlanıyor. Bitcoin’in, yatırımcısına sağladığı getiri, risk içermesine rağmen kripto para birimlerine uzun vadeli yatırım yapan kişilerin bulunması açısından önemlidir. Kripto paraların değerleri fazlasıyla dalgalanıyor ve sonuç olarak yatırımcılar geleneksel yatırımlardan daha fazla kaybedebilirler.”

Birbirinden teknik olarak farklı olsalar da borsa ve Bitcoin arasında bir bağlantı olduğu biliniyor. Borsalardaki düşüşlerden Bitcoin ve diğer kripto paralar da kötü etkilenmekte. Bu yüzden tam anlamıyla borsalardan bağımsızlığını ilan edemeyen kripto para liderinin yatırımcı kitlesi her iki tarafa da oynamayı tercih ediyor. Verilere baktığımızda ise Bitcoin’i tercih eden yatırımcıların diğerlerine kıyasla bu süreçte çok daha fazla kazandığı açıkça görülmekte.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.144 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin son birkaç haftadır düşüş içerisinde diyebiliriz. Sürekli olarak 10.000 direnci geri teptiği için ağır bir düşüş görüldü. Boğaların çabaları sonucunda 9.000 seviyelerinde bir destek oluşturulmuş durumda ve bütün umudun bu noktadan çıkmaya bağlandığını söyleyebiliriz.

Çin Kendi Kripto Parası CBDC İçin Testlere Başladığını Duyurdu

https://buyshares.co.uk/bitcoins-last-5-years-roi-is-70x-higher-than-average-return-of-five-major-indices/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bu Haftaya Damga Vuran 5 Altcoin Birimi

14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Advertisements 14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.