Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı
Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı

Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı

Bitcoin için kritik seviye Tone Vays tarafından açıklandı. Zor günlerden geçen Bitcoin’in 6.800 dolar seviyesini geçmesi durumunda tekrardan dibi görme olasılığının az olduğu düşünülüyor.

Kripto para dünyasında tanınır bir isim olan Tone Vays, 7 bin dolara yaklaşan Bitcoin (BTC) için ”Mevcut seviyeler devam ederse 3.800 doların altına düşme şansı en fazla yüzde 15’tir” şeklinde yorumda bulundu. Kripto para lideri Bitcoin, yazının kaleme alındığı sıralarda 6.560 dolardan işlem görmekte. 6.750 dolar seviyesinde direnç noktası bulunduğunu açıklayan Vays, bu seviyenin aşılması durumunda daha rahat günler geçirilebileceğini savunuyor.

Bitcoin’in 6.800 dolar seviyesini aşması durumunda tekrardan 3.800 doların altına inmesinin neredeyse imkansız olduğunu savunan Vays’ın açıklamaları yatırımcıları umutlandırmış durumda. Piyasalardan bir süredir uzaklaşan kripto para yatırımcılarının bu açıklamalar sonrasında tekrardan sahalara inmesi bekleniyor. Özellikle FED tarafından yapılan sınırsız nakit açıklamasının da piyasalarda etkili olduğu düşünülmekte. Dolara indeksli olarak hareketlenmelerin görüldüğü Bitcoin’de şuan için işlerin iyi gittiğini söyleyebiliriz. Ancak, 7.000 doların aşılması yatırımcıların iştahını daha da açacaktır.

Boğaların pusuda beklediği düşünülen hareketlenmeler bir süredir piyasa çizgilerinde gözlenmekte. Bitcoin’de çıkışların toplu öncüleri olarak görülen boğalar şuan için pasifliğini korumakta. Direnç seviyesinin korunması durumunda ise tekrardan sahalarda görünmeleri muhtemel.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünün piyasalara adeta bela olması nedeniyle kripto para dünyası da olumsuz etkilenmişti. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan açıklamaların ardından tekrar çıkış trendinin başladığı gözlemlendi. Şu anda yavaşlayan çıkış trendinin devam etmesi için kurumsal yatırımcılara ihtiyaç olduğu savunuluyor. Hisselerin düşmesi nedeniyle nakde dönüş yapan kurumsal yatırımcıların piyasalara atılması halinde çıkış daha da hızlanacaktır.

“Yeni Teşvik Paketi Bitcoin’i 100.000 Dolara Taşıyabilir”

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Uzun bir süredir analizleri ile ün salmış usta analist Benjamin Blunts (@SmartContracter), altcoin tahmini ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.