Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin İle Kara Para Aklamaya 20 Yıl Ceza
bitcoin ile kar para aklamaya 20 yıl hapis cezası
bitcoin ile kar para aklamaya 20 yıl hapis cezası

Bitcoin İle Kara Para Aklamaya 20 Yıl Ceza

Kara para aklama ve yasa dışı ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaya başlanan kripto paraların başında gelen Bitcoin, bir suça daha karışmış oldu. Dark Web olarak da bilinen ve daha çok yasa dışı ürünlerin satışının yapıldığı platformda Bitcoin ile işlemler yaparak kara para akladığı tespit edilen iki suçlu hakkında 20 yıl hapis cezası isteniyor. Üstelik, kişilerin cezası bununla da sınırlı değil. Buna ek olarak 500 bin dolar da para cezası ile karşı karşıya gelen suçlu ikiliyi büyük bir yargılama bekliyor.

Dark Web denilen platform üzerinde yasa dışı ot ticareti ve buna ek olarak da Bitcoin ile kara para aklama işlemleri yaptığı tespit edilen ikilinin nasıl yakalandığı ise şuan için basınla paylaşılmadı. Çıkmış oldukları ilk mahkemede suçlarını kabul eden ikili, işlemlerde belirli bir komisyon alarak kazanç sağladıklarını dile getirdiler.  “Bitcoin odaklı bir döviz bürosu gibi çalışıyorum” şeklinde açıklama yaparak işlerini ne denli büyüttüklerini de bir yandan ortaya koymuş oldular.

Yayınlanan haberlerde 800 dolarlık Bitcoin için yaklaşık 10.000 dolar kayıt dışı para ödendiğinin de altını çizmek gerek.

Bitcoin İçin Ayı Sezonu Yakında!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.