Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin İle Milyoner Olanların Sayısında Artış Devam Ediyor
bitcoin ile milyoner olanların sayısında dev artış
bitcoin ile milyoner olanların sayısında dev artış

Bitcoin İle Milyoner Olanların Sayısında Artış Devam Ediyor

Bir süredir istikrarsız fiyat tablosuyla dikkatleri üstüne çeken Bitcoin ile milyoner olanların sayısında artış devam ediyor. Fiyatlardaki bu duruma rağmen kripto para lideri Bitcoin ile milyoner olanların sayısındaki artış ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durumun tamamen yatırımcılardaki istikrar ve yatırım sürekliliğine bağlı olarak görülüyor. Birçok ufak boyutlu yatırımcı en az bir düşüşte bile yatırımını geri çekince çoğu zaman günü zarar ile kapatmaktan kaçamıyor. Uzman olarak nitelendirilen ve bu sayede milyoner olan isimler ise birçok durumda Bitcoin’lerini ellerinden bırakmayarak tamamen zamanı bekliyorlar. Bu ise onları zarar etmekten çıkartan en önemli etmenlerden birisi.

Bitcoin istatistik uzmanı Willy Woo yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Bana kalırsa Bitcoin bir yeniden doğuş yaşıyor. İlk yıllarda katılımcılar, ağı başlatan teknoloji meraklıları iken günümüzde bu katılımcıların yerini varlıklı yatırımcılar aldı. Kesinlikle olumlu bir gelişme.”

İstatistiklere bakıldığında 1.000 Bitcoin ve daha fazlasına sahip olan cüzdan sayılarındaki artış hızı 2019 yılında, ünlü borsalardan birisi olan Mt. Gox’un 2013 yılındaki yaşadığı çöküşten önceki hızla aynı seviyelere geldiği görünüyor. Bu da kısacası dünya genelinde Bitcoin sayesinde milyoner olan isimlerin sayılarında ciddi bir artış göründüğü anlamına gelmekte. Bitcoin zenginleri listesine göre an itibariyle cüzdanlarında 1.000 Bitcoin ve daha fazlasını bulunduranların sayısı 3.070’e ulaşmış görünüyor. Ülkemizden de hatırı sayılır seviyelerde ilgi gören Bitcoin ile zengin olan bazı kişilerin olduğu resmi olarak açıklanmasa da bazı isimlerin Bitcoin milyoneri olduğu tahmin ediliyor.

Rusya Ulusal Kripto Para Çıkarma Fikrine Karşı Çıktı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.