Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin ile rüşvet alan polis memuru tutuklandı
bitcoin

Bitcoin ile rüşvet alan polis memuru tutuklandı

Advertisements

Bitcoin ile rüşvet alan polis memuru tutuklandı.

Eski polis şefi Yuri Zaitsev, bir karanlık ağ pazar yeri için ödül avcılığı yaptığı gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde 8 yıl hapse mahkum edildi. Zaitsev, Aralık 2018’de ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi’ne (DEA) benzer bir birim olan Hakasya Cumhuriyeti Uyuşturucu Kontrolü Ana Emniyet Müdürlüğü’nün liderliğini yapıyordu. O zamanlar Zaitsev, bir karanlık ağ pazar yeri işleticisi ile iletişime geçti ve gizli buluşma noktalarına bırakması için verilen uyuşturucuları çalan bir adamın peşine düşmeyi teklif etti.

ABD’nin aksine Rusya’da karanlık ağ girişimcilerinin çoğu, teslimat için postaya güvenmiyor. Onun yerine, yasa dışı ürünlerin dağıtımı için iki tarafın yüz yüze görüşmesini gerektirmeden eşya ya da bilgi paylaşımını sağlayan bir teslimat yöntemi kullanılıyor.

Ana Soruşturma Dairesi’ne göre bahsi geçen polis, hizmetleri için 52.000 ruble değerinde Bitcoin (BTC) aldı. O zamanlar bu değer yaklaşık 750 dolara veya 0,2 Bitcoin’e, eşitti. Polis memuru, rüşvet ve gizli bilgileri açıklama suçlarından suçlu bulundu.

Zaitsev’in eşine göre polis memuru, çalıştığı kurumdaki üstlerini soruşturduğu için cezalandırılıyor. Zaitsev, soruşturmaya başlamasının hemen ardından kovuldu ve hakkında soruşturma başlatıldı. Zaitsev, Ekim-Kasım 2019’da YouTube’a çalıştığı kurumdaki kıdemli memurlar arasındaki yolsuzluğu ifşa ettiğini iddia ettiği birkaç video yükledi. Gizli bilgilerin yayınlanması suçlamasının ardında bu videolar var gibi görünüyor. Kasım 2019’da Zaitsev, YouTube’a Rusya başkanı Vladimir Putin’e hitap ettiği bir video yükledi ve videoda kendisini savundu ancak sonuç alamadı.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin’de “Arz Sıkışıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor

Advertisements Bitcoin’de “Arz Sıkışıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor. Arz sıkışıklığı 20.000 dolar seviyesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.