Binance %20 İndirim
Bitcoin ile aktarılan para 11 trilyonu geçti
Bitcoin ile aktarılan para 11 trilyonu geçti

Bitcoin İle Toplamda 11 Trilyonu Geçkin Para Aktarıldı

İlk çıktığı günden beri dünya genelinde sıkça kullanılan Bitcoin ile toplamda 11 trilyonu geçkin para aktarıldığı ortaya çıktı. Her gün yüz milyonlarca işlem gören kripto para lideri Bitcoin, bu kapasitesini büyütmeye devam ediyor. 2009 yılından beri dünyanın her tarafına yayılmış durumda olan Bitcoin, özellikle teknolojik alt yapısı ile büyük bir devir açtı diyebiliriz. Bünyesinde barındırdığı blockchain teknolojisi ile sayesinde ülkelerin devlet kurumlarının veri güvenliğine kadar ilerlemiş durumda.

Bitcoin İle Günde Yüz Milyonlarca Dolar Para Aktarılıyor

Birçok ülkenin para akışından fazla olan bu değerler Bitcoin için oldukça normal diyebiliriz. Büyük şirketler işin içine girdiğinden beri birçok platformda ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanmaya başlandı. Bu da doğal olarak onun günlük işlem hacmine önemli  bir artış sağladı. İlk çıktığı günden beri 11 trilyon paranın aktarıldığı kripto para öncüsünde işlem hacmi son dönemlerin en yüksek seviyesinde. Bitcoin piyasasındaki düşüşe rağmen bu onu daha da hırslandırmış gibi görünüyor.

İlk çıktığı günden beri hiçbir zaman bilgisayar korsanlarının saldırılarına boyun eğmeyen Bitcoin ağı bu nedenle büyük bir saygı görüyor. Teknolojik altyapısının geliştirmesi sürekli devam ettiği için bu başarısı da onunla bir ilerleyecek gibi.

Bitmain Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Tesisini Kurdu

https://twitter.com/100trillionUSD

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.