Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada 2 Kat Arttı
Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada 2 Kat Arttı
Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada 2 Kat Arttı

Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada 2 Kat Arttı

Advertisements

Kripto para piyasaları araştırma şirketi Arcane Research tarafından yayınlanan rapora göre Bitcoin işlem hacmi bir haftada 2 kat artış gösterdi. Bu da bizlere bir kez daha kripto paraların giderek daha da yaygın hale geldiklerini kanıtlar nitelikte. Yayınlanan verilere göre 7 günlük ortalama işlem hacmi, 2020’nin ilk haftasında yüzde 126 artış gösterdi. Yalnızca 8 Ocak’ta 1,5 milyar dolar işlem yapıldı. Raporda şöyle belirtildi:

“Piyasalar, 1 Ocak’ta görülen ve hayal kırıklığı yaratan 192 milyon dolarlık işlem hacminden çabuk toparlandı.”

Bitcoin analistlerine göre Amerika Birleşik Devletleri ve İran arasında yaşanan olaylar da kripto paralar üzerinde büyük bir etki yarattı. İki ülke arasında yaşanan gerginliğin Bitcoin ve altın arasındaki korelasyonu Ağustos 2016’dan beri görülmemiş bir seviyeye getirdiğine de dikkat çekiliyor. Bir sonuca varmak için henüz erken olduğu belirtilse de yaşanan olayların hem altın, hem de Bitcoin için olumlu olduğu düşünülmekte. Raporda belirtilen ise şu şekilde:

“Bitcoin ile ilişkilendirilen ‘güvenli liman’ söylemi gerçek hale gelmeye başlıyor. Yine de kısa vadeli fiyat hareketi yapay bir korelasyon olabilir ve uzun vadeli hareket dikkate alınmalıdır.”

Dünya genelinde birçok kişi tarafından ulusal paraların karşısında tercih edilebilir bir konumda gösterilen Bitcoin, kısa sürede bunları başardı. Piyasaya ilk sürüldüğü yıllardan bu yana kendisini sürekli geliştirerek yeni bir finansal düzen alt yapısı hazırladı.

Ülkemizde de sıkça tercih edilen ve tanınan Bitcoin, yatırımcılar tarafından da rağbet görüyor. Avrupa genelinde kripto paralarla en çok ilgilenen ülkelerin başında gelen Türkiye, kripto para borsaları için de bir cennet konumunda. Bünyesinde barındırdığı yüz binlerce kullanıcı kitlesi sayesinde birçok borsa şu anda ülkemizde ofis açma peşinde. Bu sayede rekabetin artıp komisyonların düşeceği bir kripto para ortamı sağlanacaktır.

BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız!

Advertisements Kritik Yorum: Bitcoin’den Değil, Bundan Korkmalısınız! Ünlü ekonomist Daniel Lacalle, merkez bankalarının endişelenmesi gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.