Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin İşlem Hacminde Düşüş Devam Ediyor
Bitcoin İşlem Hacminde Düşüş Devam Ediyor

Bitcoin İşlem Hacminde Düşüş Devam Ediyor

Birkaç gündür 7.000 dolar sınırını aşmak için uğraşan Bitcoin, işlem hacmindeki düşüşü kontrol edemiyor. İnsanların hastalık nedeniyle kağıt paralardan uzaklaşmasıyla birlikte BTC işlem hacmi artması beklenirken düşüş görülmesi birçok kişiyi şaşkınlığa uğrattı.

2 Nisan tarihinden sonra %9.38 büyüme yakalayan Bitcoin, önemli bir yükseliş elde etmişti. Kısa süreli de olsa 7.000 doların üstünü gören kripto para lideri şuan için tekrardan kritik seviyenin altına inmiş durumda. Bu düşüşü de ticari hacmin düşüşüne bağlayanların sayısı bir hayli fazla. Piyasalar çıkışa geçmek istese de bu durumun çıkışa engel olduğu düşünülüyor. Tekrardan bir çıkış görülmesi için de daha fazla alım baskısı gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilmekte. Ancak şu durumda insanların hastalık nedeniyle yeni alımlar yapmak yerine nakde döndüğünün de altını çizmek gerek.

Amerikan Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanan sınırsız nakit ve yardım açıklamaları da kripto para piyasalarında beklenen etkiyi gösteremedi. Aynı şekilde yerel borsalar için de bir güvence oluşturamadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden de özellikle Bitcoin piyasalarında ayı piyasası adı verilen döneme yaklaşıldığı belirtilmekte. Bitcoin piyasalarındaki fiyat artışına rağmen işlem hacmindeki düşüş tam da bunu işaret ediyor. Uzmanlar tarafından oldukça tehlikeli olarak gösterilen bu dönemde dikkatli olmanızda fayda var.

Bitcoin dilinde kötü dönemler olarak bilinen ayı piyasaları zamanında düşüş neredeyse kaçınılmaz. Şuanda da tüm işaretler ayı piyasalarını işaret ettiği için birçok yatırımcı diken üstünde. Corona virüsünün dünya genelinde ortaya çıkardığı kötü etki yetmezmiş gibi bir de bu tehlikenin gelmesi durumunda piyasaların daha da düştüğünü görebiliriz. İşlem hacminin düşüşü çoğu zaman bir satış döneminin geldiğine işaret etse de birçok yüklü kripto para sahibi ellerindeki varlıkları düştüğü için piyasalarda henüz bir düşüş görülmedi. Ancak bu kişilerin de ellerindeki varlıkları satması durumunda sert bir düşüş bizleri bekliyor olabilir.

Venezuela Devlet Başkanı Kripto Parayla Uyuşturucu Ticaretiyle Suçlanıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.