Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Madencileri Artık BTC’lerini Satmıyor

Bitcoin Madencileri Artık BTC’lerini Satmıyor

Bitcoin Madencileri Artık BTC’lerini Satmıyor

Analist Lex Moskovski, Bitcoin (BTC) madencilerinin BTC’lerini satmayı bıraktığını ve biriktirmeye başladığını belirten bir Glassnode grafiği paylaştı.

Bitcoin Madenci Net Pozisyonu indikatörü pozitif durumda

Popüler analiz şirket Glassnode’un bir grafiği, 27 Aralık’tan bu yana ilk kez Madenci Net Pozitif indikatörünün yeşile döndüğünü söylüyor. Yani madenciler artık Bitcoin’lerini satma konusunda aceleci davranmıyor. Art arda yaklaşık iki ay boyunca coin satmış olsalar da, artık biriktirmeyi tercih ediyorlar.

En çok Bitcoin’i biriktiren şirketlerden Grayscale, kayıp yaşadı

Bu sırada, madenciler dışında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini biriktiren en büyük isimlerden olan Grayscale; tek bir günde 2.6 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değer kaybetti. Özellikle Grayscale tarafından tutulan Bitcoin değeri 2.1 milyar dolar azaldı. Miktar, 32.832 milyar dolardan 30.724 milyar dolara indi.26 Şubat itibariyle şirket, yönetimi altındaki değerler açısından bir önceki günkü 39.1 milyar dolara kıyasla toplam 36.5 milyar dolar tutuyordu.Grayscale aynı gün, popüler altcoin’lere dayalı yeni kripto tröstleri başlatmayı düşündüğünü onaylamıştı. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, “Yatırımcılarımıza daha iyi hizmet verebilmek için ütün tekliflerimizi genişletmeye istekliyiz. Dijital para birimi evreni sürekli olarak gelişiyor ve yatırımcılarımızın bu gelişen varlık sınıfına farklı bir şekilde maruz kalma talebini karşılayan cesur, ilginç ve yenilikçi fırsatları belirlemeye çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak?

Bitcoin 64.000 Dolara mı Ulaşacak? Bitcoin’in fiyatı Mart ortasından bu yana 61.062 $ seviyesinin altında yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.