Ana Sayfa / Haberler / Bitcoin Madencileri Gözünü Nükleer Enerjiye Çevirmiş Durumda
Bybit
Bitcoin Madencileri Gözünü Nükleer Enerjiye Çevirmiş Durumda
Bitcoin Madencileri Gözünü Nükleer Enerjiye Çevirmiş Durumda

Bitcoin Madencileri Gözünü Nükleer Enerjiye Çevirmiş Durumda

Gelen son haberlere göre Bitcoin madencileri gözünü artık nükleer enerjiye çevirmiş durumda. Özellikle de karbon içermeyen ve yedek güç kapasitesi olan tesisler şu anda madencilerin hedefinde.

Nükleer Enerji Madenciliğe Yardımcı Olabilir!

Bilindiği üzere kripto para madenciliği devasa bir güç tüketimine sebep olmakta. Hatta Bitcoin’deki elektrik tüketiminin birçok ülkenin elektrik tüketiminden fazla olduğunu görüyoruz. Durum bu olunca da çevreciler madencilere karşı eylemler yapmaktaydı. Ancak madenciler şimdi nükleer enerji ile bu sorunun üstesinden gelmek istiyorlar.

Son dönemlerde Çin’in baskısının da artmasıyla madenciler kendilerine yeni tesisler arıyor. Buna ek olarak aranan bölgelere ilişkin birçok kriter de mevcut. Bu kriterlerin arasında enerji üretiminin ne kadar çevresel olduğu da yer alıyor. Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde madencilik yapmak isteyen şirketler çevreyi de en az şekilde etkilemek istemekte. Özellikle de 1.000 ve daha fazla cihaz barındıran madencilik şirketleri nükleer enerjiye daha fazla ilgi gösterecek gibi görünüyor.

El Salvador Halkı Bitcoin Ödemelerine Alışmaya Başladı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.