Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Madencileri Taleplere Yetişmekte Zorlanıyor
Bitcoin Madencileri Taleplere Yetişmekte Zorlanıyor
Bitcoin Madencileri Taleplere Yetişmekte Zorlanıyor

Bitcoin Madencileri Taleplere Yetişmekte Zorlanıyor

Son günlerde değer kazanarak gündemde sıkı bir yer edinen Bitcoin’de artık madenciler gelen taleplere yetişmekte zorlanır bir duruma geldiler. Bu yüzden de Bitcoin’le yapılan işlemlerde ödenen tutarlar bir miktar artış gösterdi. Son dönemlerde ağda bir işlem yapmanın maliyeti 10 ayın en yüksek seviyelerine kadar çıkmış oldu. 30 Nisan tarihinde ağda ortalama bir işlemin maliyeti 3 dolara kadar yükselirken bu tutardan yeni yatırımcıların hiç de memnun olmadıklarını belirtmek gerek. Bitcoin madencilerinin gelen talebe yetecek kadar enerji üretememesinin buna sebebiyet verdiğinin altını çizelim.

İşlem ücretlerine baktığımızda Bitcoin’in fiyat olarak inanılmaz bir artış gösterdiği tarihlerde direkt olarak yükseldiğini görüyoruz. Bu dönemlerde herkes bir anda işlem yapmaya başladığı için madencilerin gücü yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle de ağdaki işlem ücretleri artabilmekte. Tıpkı bunun gibi bir durumu yaşadığımız şu günlerde ağda işlem yapan herkes bu durumdan şikayetçi.

Bitcoin madenciliğinin merkezi haline gelmiş olan Çin’de madencilik gücünün yarısından fazlası üretilmektedir. Bu yüzden de ülke genelinde madenciliğe getirilecek olası bir kısıtlama durumunda ağda bir işlem için bundan kat ve kat fazlasını ödeyecek duruma gelebiliriz. Bu durum uzun bir zamandır kripto para dünyasının korkulu rüyası olsa da geniş bir sektörü bünyesinde barındıran Çin’in şuan için böyle bir olaya kalkışması beklenmiyor.

Her geçen gün yenilenen teknolojilerle birlikte biraz daha gelişen Bitcoin madenciliği sektörü her yıl biraz daha ilerleme kaydediyor. Son zamanlarda Bitcoin’in değer kazanmasıyla birlikte aktif madenci sayısı artış gösterse de bunun bile yetişmediğini görmüş olduk. Yeni nesil madencilik aletlerine geçiş oranının henüz çok düşük olmasını da buna bir neden olarak söyleyebiliriz.

Bitcoin, Altın Yatırımcısının 1 Yılda Kazandığını 1 Günde Kazandırdı

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.