Binance %20 İndirim

Bitcoin Madencilerinin İşi Son Güncellemeyle Daha da Zorlaştı!

Bitcoin (BTC) blockchain üzerine gelen son güncellemeyle birlikte madencilerin işi daha da zorlaşmış durumda. Söz konusu güncelleme 723.744 numaralı blokta gerçekleşirken BTC üretmeyi %4,78 oranında daha da zorlaştırdı. Gelen bu son zorluk ayarıyla birlikte madenciler artık Bitcoin kazanmak için daha fazla güç harcamaları gerekiyor.

Bitcoin Kazmak Her Geçen Gün Daha da Zorlaşıyor!

Bitcoin’in toplam arzının bir anda kazılmasını önlemek amacıyla geliştirilen fonksiyon her geçen gün madencilerin işlerini daha da zorlaştırıyor. Dün öğle saatlerinde kazılan blokla birlikte aktif olan güncelleme yeni blok üretmenin zorluk seviyesi 27.9 trilyonun üzerine çıkmış durumda. Bundan önceki son iki güncellemede de olduğu gibi sürekli olarak zorluğun rekor kırdığı BTC şu anda 40.000 desteğinin hemen üzerinden işlem görüyor.

Bitcoin ağında madencilerin işleri zorlaşsa da ağa katılan madenci sayısı her geçen gün giderek artıyor. Geçtiğimiz yıl Çin tarafından uygulanan yasakların ardından dibi gören hash oranları sürekli olarak rekor kırmakta. Özellikle ABD ve Kazakistan gibi bölgelerde yoğunlaşan madenciler ağa sürekli olarak güç aktarıyorlar. Buna ek olarak güncel verilerin ışığında 212,4 EH/s olarak hash oranının sonraki güncellemede zorluğu daha da yukarıya taşıması beklenmekte.

Bu Üniversite’de Mezunlara Diplomalar NFT Olarak Verilecek!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.