Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Madenciliği, ABD Eyaletinde Elektrik Alt Yapısını Zorluyor
bitcoin-madencilik

Bitcoin Madenciliği, ABD Eyaletinde Elektrik Alt Yapısını Zorluyor

CNBC’nin haberine göre, Kripto para madenciliği Amerika’nın Washington eyaletinde küçük bir bölge olan Douglas County’nin elektrik altyapısına aşırı baskı uyguladığı aktarıldı.

Bitcoin madencileri, eyaletin daha ucuz elektrik maliyetlerinden yararlanmak için Washington’a akın ediyorlar ve madencilik için yüksek enerji talebini karşılamak adına daha fazla veri altyapısına ihtiyaç duyuyorlar. ABD’nin geri kalan kısmında ortalama yedi centin aksine, kilovat elektrik fiyatı Washington eyaletinde dört cent civarında.

Douglas İlçesi Ekonomik Kalkınma Yöneticisi Ron Cridlebaugh, sorunun çözümü için 100 megawatt veri merkezi (elektrik trafosu) altyapısı ekleme planlarını belirterek yanıt verdi.

Cridlebaugh CNBC röportajında ​​şöyle dedi: “Elektrik altyapımız aslında teste tabi tutuluyor. Bizim bu elektrik veri ihtiyacını yakalamamız biraz zaman alacak, çünkü elektrik altyapısına eklenen yük çok hızlı büyüyor.”

Bitcoin Madenciliğinin Çevresel Etkileri Tartışılıyor

Elektrik arz şirketi Crescent Electric (CESCO) tarafından Bitcoin madenciliği için en ucuz ABD eyaleti olan Louisiana’da aralık 2017’de yapılan bir araştırma sonucuna göre;  watt başına elektrik maliyeti 9,87 cent, bir Bitcoin madenciliği için maliyetin 3,224 dolar civarında olduğunu açıkladı. Aynı çalışmaya göre Washington, bir Bitcoin’in maliyeti 3.309 dolar ile madencilik için üçüncü en ucuz eyalet.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin madenciliği, çevresel etkileri üzerine tartışmalara yol açtı ve eleştirmenler bu kadar yüksek enerjili bir girişimin maliyetleri ve olası etkileri hakkında şikayetçi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.