Binance %20 İndirim

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda.

Bitcoin fiyatı 23.000 doları geçerken, BTC madencilik oranı son iki haftada %1.7’den fazla arttı. En son iki haftalık düzeltme sırasında, Bitcoin madencilik oranı bir yıl önceki en düşük seviyesine inmişti.

ABD’de mevcut olan sıcak hava dalgasının ortasında elektrik maliyetleri önemli ölçüde arttı ve bu aynı zamanda Bitcoin madencileri için en büyük masraf. Isı dalgaları nedeniyle elektrik fiyatları hızla yükselirken, Bitcoin madencileri operasyonları durduruyor. Son iki hafta içinde BTC fiyatı %6,2 arttı. Bu fiyat artışı madencilik kârlarını artırdı ve madencileri makinelerini çalıştırmaya zorladı. Arcane Crypto araştırma firmasının kripto madenciliği analisti Jaran Mellerud, Bloomberg ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Bitcoin fiyatındaki artış madencilerin daha fazla kâr etmesine yol açtı ve Haziran ve Temmuz aylarında bağlantısı kesilen bazı madencilerin makinelerini tekrar açmaları muhtemel.”

Bitcoin Madencileri Teksas ve Gürcistan’da yoğunlaşıyor

Bitcoin madencileri, kripto dostu düzenlemeler ve ucuz enerji kaynakları ile bir kez daha ABD’nin güney eyaletleri Georgia ve Texas’a akın ediyor. Geçen ay Temmuz ayı başlarında, şiddetli bir sıcak hava dalgasının Teksas’ı vurmasının ardından madenciler tüm endüstriyel operasyonları kapatmak zorunda kaldılar. Teksas’taki en büyük madencilerden bazıları, eyalet operatörü Elektrik Güvenilirlik Konseyi’nin soru-cevap programlarına katılacaklarını açıkladı. Bu program, yoğun saatlerde güç tüketiminde gönüllü bir azalmayı kapsıyor, ancak madenciler daha sonra telafi edileceklerini açıkladılar.

Geçen ay Teksas merkezli Bitcoin madencilik tesisini kapatan Riot Blockchain, geçen ay 9,5 milyon dolarlık kredi aldı. Jaran Mellerud dedi ki:

“Temmuz ayında, birçok ABD’li madenci, talep yanıt programlarına katılımlarının bir parçası olarak makinelerini kaldırdı. Bu, o ay Bitcoin işlem gücünde önemli bir düşüşe yol açtı.”

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Madencilik Devinden, Kazakistan'daki Sorunlar Hakkında Önemli Açıklama

En Büyük Madencilik Havuzlarından Biri Daha ETH Madenciliğini Sonlandırıyor

En büyük 2. Ethereum madencilik havuzu olan F2Pool, bugün yaptığı açıklamada, Merge’ten sonra Ethereum’un hisse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.