Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Nasıl Satın Alınır?
Binance %20 İndirim
Bitcoin Nasıl Satın Alınır?
Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin satın almanın pek çok yolu bulunuyor. Ancak ilk olarak aldığınız BTC’lere nerede saklamanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü BTC’lerinizi saklayacak bir yere ihtiyacınız olacak. Kripto para dünyasında buna ”cüzdan” ismi veriliyor. Cüzdanın ise birden fazla türü türü bulunuyor. Bitcoin cüzdanları, mobil, masaüstü, online, kağıt ve donanım olmak üzere beş çeşide ayrılıyor. Bu cüzdanlardan hangisi kullanacağınıza karar verdikten sonra, BTC’nizi satın alabilirsiniz.

ATM’lerden Bitcoin Almak

Yeni bir konsept olmasına rağmen BTC ATM’leri dünyanın farklı yerlerinde kullanılmaya başlandı. Sayıları her geçen gün artan BTC ATM’leri, standart döviz ücretlerinin yanında %3 ile %8 arasında bir komisyon da alıyor. Bu yöntemle Bitcoin satın almak için yapmanız gereken tek şey, ATM’ye nakit para yatırmak ve mobil cüzdanınızda bulunan QR kodu taratarak fişi teslim almak. Bunun için parayı cüzdana nasıl aktaracağınızı anlatan fişi de teslim alabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?
Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Hediye Kartları İle Bitcoin Almak

BTC, hem anonim olması hem de bazı zamanlarda nakitten çok daha ucuz olması sebebiyle hediye kartlarında sıkça tercih ediliyor. Bu avantajı tam tersine Bitcoin satın almak için de kullanmanız mümkün. Tek yapmanız gereken herhangi bir mağazada satılan BTC hediye kartını satın almak. Daha sonra ise hediye kartı kabul eden bir borsada hediye kartınızı satarak nakde çevirebilirsiniz.

Borsalardan Bitcoin Almak

Potansiyel bir BTC alıcısı, kendisini birbiriyle sürekli rekabet içinde olan borsaların arasında bulur. Doğru olanı seçmek oldukça önemli. Seçilen borsanın hükümet tarafından denetleniyor olması, KYC ve kara para aklamayı önleme gerekliliklerini karşılıyor olması önemlidir. Bu nedenle borsadan alım satım yapmadan önce bu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha sonra ise hesabınızı açarak yapılan tekliflerden BTC alabilir veya teklif açarak BTC’nizi satabilirsiniz.

 

Hakkında demir

Farklı Makaleler

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bitcoin 45.000 Doların Altına Geriledi! Peki Sırada Ne Var?

Bir süredir yatırımcısının özlediği performansı yaşatan Bitcoin şu anda tekrardan 45.000 doların altına gerilemiş durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.