Ana Sayfa / Haberler / Bitcoin Neden Düşüyor? İşte Bitcoin’in Değer Kaybetmesinin Sebepleri
Binance %20 İndirim
bitcoin-fiyat-dusme

Bitcoin Neden Düşüyor? İşte Bitcoin’in Değer Kaybetmesinin Sebepleri

Bitcoin çöküyor! Analistler ‘korku ve panik’ için 3 büyük nedenin olduğunu söylüyor. Bitcoin Cuma günü %5 düşüşle son bir ayın en düşük seviyesine indi. Analistler, dip seviyesinin yönetmelik korkularından, Binance borsasının hacklendiği söylentilerinden ve pazarda büyük bir satış haberinden kaynaklandığını söylüyor.

Analistler, bu hafta sektörün yatırımcı duyarlılığını yitiren bir dizi kötü manşet nedeniyle çöküşe neden olduğunu söylüyorlar.

Dünkü raporda ele alındığı gibi, son birkaç gün içinde bildirilen sahte ya da yanıltıcı bilgi miktarı, yasal düzenlemenin, Gox çöplüğü ve Binance hack dedikodusu çok korkutucu geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki regülatörler bu hafta kripto para birimi denetlemelerini hızlandırdılar ve Japon düzenleyiciler iki kripto para birimi borsasını askıya aldı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto borsalarını bildirmek zorunda kaldı. Bu ayın başlarında SEC, kripto para şirketlerine bir mahkeme celbi dalgası yayınladı.

FXTM’de Küresel Para ve Piyasa Araştırması Müdürü olan Jameel Ahmad, BI’ya şunları söyledi: “Yetkililerin Bitcoin’i yakından izlemeye devam ettikleri ve yönetmelik üzerindeki daha fazla endişe belirtilerinin Bitcoin değerini daha düşük değerde tutma potansiyeline sahip oldukları görülüyor.”

Aynı zamanda piyasa güveni, iflas etmiş eski Mt Gox mütevelli heyetinin Bitcoin varlıklarını tasfiye ettikleri haberiyle sarsıldı. Geçen eylül ayından bu yana 400 milyon dolar değerinde satış yapıldı ve bazı piyasa katılımcıları, yılın başında fiyatların düşmesine neden olan satışları suçladı.

Hong Kong kripto para borsası Binance bu hafta başlarında büyük bir hack söylentileriyle vuruldu. Borsanın CEO’su, Twitter’daki raporları, kullanıcı çekimlerinin yalnızca yükseltme çalışması için duraklatıldığını söyleyerek açıkça reddetti.

CryptoCompare’ın CEO’su Charles Hayter, BI’ya şöyle dedi: “Her zamanki gibi – ICO’nun celpleri ve yangına girdiği değişimlerin yanı sıra Binance sorunlarının ardından ABD’deki yönetmelik üzerindeki korkular … Bunlar tamamen davranışsal pazarlar ve güçlüler arasında büyük değişiklikler var. Düşüş duygusu, korku ve panik. ”

Ancak London Block Exchange’in analistleri şunları ekliyor: “Öte yandan, daha çok insan sadece güvenini kaybediyor olabilir – ya da nihayet nakit kayıplarını gerçekleştirebilir – eski iyi ‘hodl’ profesyonel yatırımcılar için daha az cazip hale gelir.”

HODL “elinde tut” anlamına gelir ve kripto para birimini tutması ve herhangi bir fiyat düşüşünde sabretmeleri gerektiğine inanan birçok uzun süreli bitcoin yatırımcıları için bir mantalite haline gelmiştir.

Kripto para piyasaları, sektördeki volatilite ve potansiyel getirilerle daha fazla geleneksel yatırımcıyı çekmeye başladı. Bu yatırımcıların, fiyat desteğini basitçe sunma olasılıkları daha düşük olan daha aktif ticaret stratejileri olması muhtemeldir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.