Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Neredeyse 10 Yılda İki Blok Arasında En Uzun Süreyi Kaydetti
btc haberleri

Bitcoin Neredeyse 10 Yılda İki Blok Arasında En Uzun Süreyi Kaydetti

Bitcoin Neredeyse 10 Yılda İki Blok Arasında En Uzun Süreyi Kaydetti

Bitcoin blok zinciri, neredeyse 10 yıl içinde bloklar arasındaki en uzun süreyi kaydetti. Bitcoin blok zinciri, tarihindeki iki blok arasındaki en büyük zaman aralıklarından birini kaydetti.CoinMetrics’in önde gelen veri mühendisi Antoine Le Calvez’e göre 679.786 bloğunu çıkarmak 122 dakika sürdü ve sonunda F2Pool madencilik havuzu tarafından keşfedildi.

679,786 numaralı bloğun çıkarılması 122 dakika sürdü. Blokların her 10 dakikada bir geldiğini varsayarsak, bunun 200.000’de 1 olasılığı söz konusu.Bu, 149.097 blok madenciliğinin 141 dakika sürdüğü 13 Ekim 2011’den bu yana en uzun blok aralığı süresi oldu.Büyük bir madencilik merkezi olan Çin’in Sincan bölgesindeki elektrik kesintilerinin bir gecede yüzde 45’in üzerinde düşüşe neden olmasının ardından bloklar şu anda çok daha yavaş bir şekilde çıkarılıyor.

Şimdiye Kadarki En Uzun Blok Aralıkları

Tipik olarak, Bitcoin blok zincirinde yaklaşık her 10 dakikada bir yeni bir blok bulunur. Ancak zaman zaman bazı anormallikler söz konusu olabiliyor.Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009’da çıkarılan “oluşum bloğu” olan Blok 0 ve blok 1, en büyük zaman aralığı rekorunu elinde tutmaya devam ediyor: 5 gün, 8 saat ve 39 dakika.

İkinci ve üçüncü en uzun bloklar sırasıyla 22 Mayıs 2009 ve 5 Haziran 2009’da, her biri bir gün ve bir saat olacak şekilde kaydedildi.Ayrıca, öncekilerden daha erken zaman damgalarına sahip birkaç blok yer alıyor. 222 blok ise çakışan zaman damgalarına sahip. Bununla birlikte, iki Bitcoin bloğu arasındaki en kısa aralığı belirleyecek güvenilir bir veri bulunmuyor.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Kaleo'dan Akıl Almaz Gelecek Öngörüleri

Kripto Paralar Standart Paraların Yerini Alabilir Mi?

Teknolojiyi takip eden herkesin aklındaki bir soru aslında bu, kripto paralar, özellikle de bu işin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.