Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Piyasası Hangi Yönde Hareket Edecek?
Bitcoin Piyasası Hangi Yönde Hareket Edecek
Bitcoin yıl sonu fiyatlarını doğru tahmin eden analistten cesur iddia: "Bitcoin fiyatı on yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşacak"

Bitcoin Piyasası Hangi Yönde Hareket Edecek?

Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.192 dolardan işlem görmekte olan Bitcoin, hangi yönde hareket edeceğini kestirmenin oldukça güç olduğu bir dönem içerisinde. Uzun bir süredir yatay grafik çizen kripto para liderinin bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor.

Son birkaç haftadır destek seviyesine sırtını dayayan ve o noktada tutunmaya devam eden Bitcoin, halen 9.300 direncini kırabilmiş değil. Önünde birçok zorlu sürecin bulunduğu Bitcoin’in yükselmesi için yeni bir trende ihtiyacı bulunuyor. Özellikle de yatırımcıların altcoinlere kaymaya başladığı şu günlerde kripto para liderinin yükselmesi biraz zor görünmekte. Onun yerine yatırımcıların Chainlink ve Cardano gibi alternatiflere yöneldiklerini rahatça görüyoruz. Bitcoin’in yükselmesi için de öncelikli olarak altcoin trendine bir son verilmesi gerekiyor. Bu yüzden lider coinin yükselmesi için önümüzde halen uzun bir süreç olduğuna inananların sayısı bir hayli fazla.

Crypto Michael adıyla bilinen kullanıcı tarafından yapılan bir yorum şu şekilde olmuştu:

“Destekte tutunuyoruz. Büyük bir çöküş olmadı. 9 bin 300 doları kırarsak, 9 bin 600 doların hedef olmasını bekliyorum.”

Yerli kripto para takipçileri tarafından da tanınan Michael, daha öncesinde birçok başarılı analizde bulunmuştu. Kendisine göre şu anki durumda önemli seviye 9.300 olarak belirlendi. Bu seviyenin kırılması durumunda ise önümüzdeki yeni engel 9.600 seviyesi olacak.

Bitcoin ve arkasındaki teknoloji olan blockchain teknolojisine olan ilginin yakın süreçte çok daha hız kazanarak arttığına şahit olduk. Kazanılan bu ilgi özellikle de finans devleri tarafından gelince yatırımcıların umutlanmaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak ne yazık ki bu teknolojiye olan ilginin Bitcoin piyasalarına doğrudan bir etkide bulunması ihtimali şuan için oldukça güç görünüyor. Bu yüzden de Bitcoin’de yükseliş ihtimalini biraz da altcoinlerin hareketi ile bağdaştırmak çok daha doğru olacaktır. Altcoinlerdeki akımın sona ermesi durumunda kripto para lideri doğrudan bir çıkış yakalayabilir.

Bu Köyde Nakit Yerine Bitcoin Kullanılmaya Başlandı

https://twitter.com/KriptoLevent

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin kripto parasının geleceği

Kripto Paralar Neden Ortaya Çıktı? Hangi İhtiyaca Cevap Veriyorlar?

Bitcoinle başlayan kripto para rüzgarı, dünyamızı son 8 yıldır alt üst ediyor. Kimisi, bunun olumlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.