Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin SV Yüzde 51 Saldırısına Uğrayıp Değer Kaybetti
Bybit
Bitcoin SV Yüzde 51 Saldırısına Uğrayıp Değer Kaybetti
Bitcoin SV Yüzde 51 Saldırısına Uğrayıp Değer Kaybetti

Bitcoin SV Yüzde 51 Saldırısına Uğrayıp Değer Kaybetti

Oldukça popüler bir konumda olan ve yüz binlerce yatırımcısı bulunan Bitcoin SV yüzde 51 saldırısına uğramış durumda. Bununla birlikte %5’i aşan bir değer kaybı yaşayan BSV’nin yatırımcıları şaşkın durumdalar.

Daha öncesinden yaşananlar dolayısıyla aslında kötü bir geçmişe sahip olan Bitcoin SV tekrardan kötü bir haberle anılıyor. Haberimizin hazırlandığı anlar itibariyle 135.60 dolardan işlem gören altcoin projesi yatırımcılarını üzmüş durumda. Olayı haber veren CoinMetrics tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

Dün bir saldırı girişiminden sonra, bugün ciddi bir hash rate serbest bırakıldı ve saldırganlar başarılı oluyor. Bir düzineden fazla blok yeniden düzenleniyor ve zincirin en fazla 3 versiyonu aynı anda havuzlarda kazılıyor.

Yaşanan bu olayla birlikte Bitcoin SV’nin listelemeleri de tehlikeye düşmüş durumda. Henüz net olmasa da yapısı gereği bu tarz olaylara müsait olan Bitcoin SV’nin bazı kripto para borsalarından kaldırılacağı iddia edildi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.