Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Tarihindeki Rekor Zararlardan Biri Yaşandı
Binance %20 İndirim

Bitcoin Tarihindeki Rekor Zararlardan Biri Yaşandı

Kripto para piyasalarında yaşanan son büyük düşüşlerle birlikte tarihi bir rekor zararın da oluştuğu ortaya çıktı. Mayıs ayından itibaren sürekli olarak sert bir şekilde düşen BTC’de Haziran ayı da istendiği gibi gitmiyor. Bu konuda bir analiz yürüten zincir üstü analiz şirketi Glassnode ise Bitcoin’de tarihin en büyük zararlarından birinin yaşandığını ortaya koydu.

ABD’de faiz artırım kararı ve beraberinde gelen enflasyon rakamları nedeniyle kripto paralarda düşüş önemli bir hız kazanmıştı. Glassnode da yaptığı bir paylaşımda, yaşanan son düşüşlerde Bitcoin için 4.23 milyar dolara varan bir zarar yaşandığını ortaya koydu. Konu hakkında bir grafik de paylaşan Glassnode’un konu hakkındaki yorumu şu şekilde oldu:

Bitcoin yatırımcıları, dolar bazında geçen hafta tarihin en büyük zararını realize ettiler. Zincir üzerindeki harcanan BTC’lere bakıldığında net kayıpların 4.23 milyar doları aştığı görülüyor. Bu satışlar, 2021 yılındaki tüm satışları gölgede bırakmasının yanında Mart 2020 çöküşünün de 3 katından fazla bir miktarı temsil ediyor.”

Glassnode tarafından yapılan paylaşımda Bitcoin üzerinde uzun süreli yatırımcıların da zarar etmeye başladığı aktarıldı. Uzun süredir bu denli büyük bir zararın olmadığı belirtiliyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

bitcoin yukselis tarihi

Dev Varlık Yönetim Şirketi, Bitcoin İçin Yükseliş Tarihini Açıkladı!

Bir finansal danışmanlık ve varlık yönetimi şirketi olan Devere Group’un CEO’su, bu yılın dördüncü çeyreğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.