Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Tekrardan 10.000 Doların Üstünde
Bitcoin Tekrardan 10.000 Doların Üstünde
Bitcoin Tekrardan 10.000 Doların Üstünde

Bitcoin Tekrardan 10.000 Doların Üstünde

Advertisements

Ocak ayının başından beri yükselişini sürdüren Bitcoin, tekrardan 10.000 doların üstünde. Yeni yıla girmemizle birlikte yatırımcısının yüzünü güldüren kripto para liderinde çıkış devam ediyor.

Uzun bir süredir uzman analistler tarafından Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıkacağı tahmin edilmekteydi. Bazıları ise bu tahminlerin aksine sert bir kırılmanın yaşanacağını öngörüyordu. Sonunda iyi niyetli analistlerin sözünü doğrulayan Bitcoin, 10.000 doları tekrardan görmeyi başardı.

Son 24 saatte yüzde 3’ü aşan çıkış oranıyla dikkat çeken kripto para liderinin bu çıkışı ne kadar süreyle devam ettireceği ise henüz öngörülemiyor. Yazının hazırlandığı saatler itibariyle değeri 10,093.46 doları buldu. 

Kripto para lideri olan Bitcoin’de yaşanan bu düşüş diğer kripto para birimlerini de harekete geçirmiş durumda. Son 24 saatte listenin ilk 100 sırasında neredeyse büyün altcoinlerin yükseldiğini görebiliyoruz. Alt birimleri de etkileyen bu yükselişle birlikte piyasalarda büyük bir hareketlilik mevcut. Birkaç gün daha devam etmesi öngörülen bu çıkışların ardından ise hazırlı olunması gerektiği vurgulanıyor. Bu hamle her ne kadar yatırımcıları memnun etse de ellerin tetikte tutulması gerekmekte.

Türkiye’nin tanınan kripto para analistleri arasında yer alan Selcoin, uzun bir süredir bu tahminlerde bulunuyordu. Bitcoin’in 10.000 doları aşacağını bir süredir vurgulayan analist, sonunda tahminlerini tutturmuş durumda. Sıradaki hedefin ise 11.800- 12.500 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. Bunun gerçekleşmesi için de birkaç gün daha çıkış yaşanması gerekmekte. Ünlü analist, insanları bu çıkıştan sonra yaşanacak sert bir kırılmaya karşı da uyarıyor. Bu yüzden piyasaların sürekli olarak takip edilmesi gerekmekte.

Son birkaç gündür sürekli yükselen kripto para lideri Bitcoin, sonunda 10.000 dolar seviyesini de aşmayı başardı. Önemli bir nokta olarak görülen bu seviyenin daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Piyasalarda yaşanacak gelişmeleri hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Altı Büyük Merkez Bankası Blockchain İçin Bir Araya Geliyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Peter Brandt'ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini

Peter Brandt’ten Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini

Advertisements Kripto para dünyasında yaptığı analizlerle tanınan Peter Brandt’ten şimdi de korkutan bir Bitcoin fiyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.