Ana Sayfa / Analizler / Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde
Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Bitcoin Tekrardan 7.000 Doların Üstünde

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin tekrardan 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Son birkaç gündür kendisini 6.700 dolar seviyelerinde tutan BTC’deki hacim düşüklüğü korkuya yol açıyordu. Ancak korkulan olmadı ve Bitcoin tekrardan önemli seviyenin üstüne çıkmayı başardı.

Son 24 saatte %5 civarında büyüme yakalayarak 7.143 dolar seviyesine kadar ulaşan BTC için yeni bir yükseliş trendi beklenmekte. Ancak kesin konuşmamak gerektiğinin altını da çizmeden geçmemek gerek. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan benzer yükselişin ardından fiyatlar birkaç saat içerisinde tekrardan 6.700 dolar seviyelerine kadar inmişti.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe tarafından yapılan yorumlara göre Bitcoin şuan oldukça kritik bir seviyede. 6.966 ile 7.217 dolar arasındaki bölgenin sağlam bir destek haline gelmesi durumunda tahmin edilen düşüş seviyesinin değişebileceğini vurgulamakta. Kendisini bu konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Destek oluşmazsa ala 5.200 dolar ve belki de daha düşük seviyeyi görmeyi hedefliyorum. Azalan hacimle yükselen takoz formasyonu düşüş trendinin direnci olabilir.”

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kripto para lideri son birkaç gündür sessizliğini ve değerini korumaya devam etmekteydi. Analistler her iki tarafa da hareketlilik olacağını savunmaya devam ederken Bitcoin’in çıkış yapmaya başladığını görüyoruz. FED tarafından yapılan açıklamaların bu konuda bir etkisi olduğu konuşuluyor. Özellikle de geleneksel yatırımcının oyuna girmesi ile birlikte değerin daha da artabileceğinin altı çizilmekte. Kurumsal yatırımcılar ise corona virüsünün yarattığı etki nedeniyle şuan için yatırım yapmaktan uzak duruyorlar. Onların da yatırım yapması ile birlikte piyasaların rahat bir nefes alabileceğini öngörebiliriz. Ancak bunun için de geleneksel piyasaların bu harekete öncülük yapması gerekiyor.

Bitcoin İşlem Hacminde Düşüş Devam Ediyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.