Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar
Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar
Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar olarak belirlendiği Bitcoin’de yatırımcılar oldukça umutlu.

Blok ödülü yarılanmasından istenileni veremeyen Bitcoin bir süre düşüşe geçmişti. Hatta geçtiğimiz hafta 12 Mart tarihindeki ağır düşüşten beri görülen en kötü 7 günlük süreci geride bıraktık. Söz konusu süreçte %10’dan fazla değer kaybeden kripto para lideri 8.700 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak bu noktadaki güçlü direnç noktası daha kötü bir düşüşün önüne geçmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 9.470 dolara kadar dayanan Bitcoin bazı borsalarda 9.500 direncini kırmış halde görüldü. Sıkıntılı olarak gösterilen 9.000 ve 9.300 dolar dirençlerini hızlı bir şekilde kırmayı başaran Bitcoin’in önünde çok fazla engel kalmadığını söyleyebiliriz. Eğer önümüzdeki günlerde bu seviyelerden aşağı düşülmeyip 9.500 direnci kırılırsa daha sağlam bir yükseliş görmemiz mümkün. En büyük engelin sadece bu olduğu Bitcoin’de yatırımcılar blok ödülü yarılanmasından sonra tekrardan umutlanmış gibi görünüyor.

Dev kurumsal fon topluluğu Grayscale tarafından çıkarılan Bitcoin miktarının sürekli olarak 1.5 katının satın alındığı haberleri piyasaları olumlu olarak etkiledi. Bu haberin geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yayılmasıyla birçok yatırımcı harekete geçti. Tıpkı Grayscale gibi piyasadan Bitcoin toplama kararı alan birçok büyük ölçekli yatırımcı bu artışa öncülük etmiş gibi görünüyor.

Geleneksel piyasalar corona virüsünün ortaya çıkışı ile birlikte büyük bir düşüş yaşamıştı. Son günlerde virüsün etkilerinin azalması ile birlikte normalleşme sürecine girileceği haberleri biraz da olsa geleneksel piyasalar katkı sağladı. Ancak ABD ve Çin arasındaki anlaşmazlıklar insanları yatırım yapmaktan alıkoyan sebeplerin başında geliyor. Bu yüzden de geleneksel piyasalardan uzak duran yatırımcılar yönünü kripto paralara dönmüş durumdalar. Bitcoin’in artmasında da etkili olan bu olayın devam etmesi durumunda birçok kripto para biriminde yükseliş görüleceğini söyleyebiliriz.

Kripto Para İşlem Hacminin Büyük Bir Kısmı Sadece Bu 3 Coine Ait

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.