Ana Sayfa / Altcoinler / Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç
Bybit

Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç

Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç

Popüler analist Coin Bureau, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının araştırma süreçlerini kolaylaştırmak için kullanabilecekleri en iyi araçları ana hatlarıyla açıklıyor.

Coin Bureau: Altcoin Sezon Endeksi’nin kullanıyorum

Ünlü analist Coin Bureau, 516.000 YouTube abonesine, listesindeki bir numaralı aracın, Blockchaincenter.net’in “Altcoin Sezon Endeksi” olduğunu söylüyor. Analist, bu aracın yatırımcıların kripto piyasası rotasyonlarını zamanlamasına yardımcı olabileceğini belirtiyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BİTCOİN SEZONU BAŞLAMADAN ÖNCE KRİPTO PORTFÖYÜNÜZÜN ÇOĞUNUN BİTCOİN’DE OLMASI VE ALTCOİN MEVSİMİ PATLAMADAN ÖNCE AĞIR BİR ALTCOİN POZİSYONU OLMASI GENELLİKLE EN UYGUNUDUR. DOĞRU ZAMANDA BİTCOİN VE ALTCOİN’LERE GİRİP ÇIKIN VE MUHTEMELEN OLDUKÇA ÇILGIN KAZANÇLAR İÇİN SIRADASINIZ…  PORTFÖY AĞIRLIKLARIMI KONUMLANDIRMAMA YARDIMCI OLMASI İÇİN ARA SIRA BU “ALTCOİN SEZON ENDEKSİNİ” KULLANIYORUM. BU ENDEKS, SIFIRDAN 100’E KADAR BİR PUANDAN OLUŞUYOR, 25’İN ALTINDA BİR PUAN BİTCOİN SEZONUNUN TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİĞİNİ VE 75’İN ÜZERİNDE BİR PUANIN ALTCOİN SEZONU OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.

Son Deutsche Bank Anketi Bitcoin Fiyatında Yeni Bir Rekora mı İşaret Ediyor?

Analist, veri analizi web sitesi CryptoQuant’a dikkat çekiyor

Coin Bureau bir sonraki adımda, Bitcoin, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin fon akışlarının grafiksel görselleştirmelerini sağlayan veri analizi web sitesi CryptoQuant’ı vurguluyor. Coin Bureau konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ÖZELLİKLE YARARLI BULDUĞUM BİR ŞEY, TÜM BORSALARIN NET AKIŞLARININ GRAFİĞİNE BAKMAK. BU, KRİPTO BORSALARINDAKİ NET PARA GİRİŞİ VEYA ÇIKIŞI HAKKINDA FİKİR EDİNMEME YARDIMCI OLUYOR…

Kripto piyasalarında sizin ve benim gibi spekülatörler dışında başka oyuncular da var ve bunlar madenciler olacaktır. CryptoQuant size bol miktarda veriyi dahil eder ve BTC gibi kriptolar için tüm madencilerin çıkışlarını gösteren grafiklere erişmenizi sağlar. Madenciler fonları etrafta dolaştırıyorlarsa, bu kripto paraların bir kısmını piyasaya sürmek üzere olduklarının bir göstergesi olabilir.

Öngörüleri Tutan Bitcoin Ustası Yeni Tahminlerini Açıkladı: Neredeyse Bitti!

Coin Bureau: Bitcoin ve altcoin’ler için bu piyasa araçlarına bakın!

Coin Bureau’nun listesindeki üçüncü ve dördüncü araştırma araçları, kripto para birimi takvimi CoinMarketCal ve Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı Glassnode’dur. CoinMarketCal, kullanıcıları en sevdikleri kripto projeleri için ortaya çıkan tüm önemli olaylardan haberdar ediyor. Coin Bureau’ya göre Glassnode, piyasadaki herhangi bir firmanın Bitcoin ve Ethereum için en iyi on-chain analitiği sağlıyor.

Analist, özellikle Glassnode’nun Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) göstergesini kullandığını ve bu göstergenin, herhangi bir zamanda yatırımcıların yüzde kaçının kârda olduğunu ortaya koyduğunu söylüyor. Coin Bureau, genel olarak yatırımcıların büyük çoğunluğunun kârda olduğu zaman, analistlerin büyük bir çöküşten hemen önce geldiğine inandıkları aşama olan, piyasa katılımcılarının döngünün coşku aşamasında olduğunu belirtebileceğini söylüyor.

Son Dakika: Bitcoin Fiyatı 59.800 Doları Kırdı! İşte Yükselişin Sırrı

Coin Bureau: Bu platformlar size yatırımlarınızı şekillendirmede yardımcı olabilir

Coin Bureau ayrıca, kripto ortamı hakkında daha geniş bir bakış açısı kazanmak ve çeşitli bölgelerde kripto benimseme hızını ölçmek için kullandığı Bitcoin istatistik ve hizmet platformu Coin Dance’ı da öneriyor. Analist listesinde bir sonraki sırada, yatırımcıların stratejilerini geçmiş verilerle ve gerçek zamanlı olarak sermayelerini riske atmadan test etmelerine olanak tanıyan 3Commas var.

Yedi numarada, analistin alım satım stratejileri için türev piyasa verilerini kullanan daha deneyimli yatırımcılar için önerdiği türev veri analitiği aracı ByBt var. Haber toplayıcı platformu CryptoPanic ve kripto çevrimiçi veritabanı Messari, önerilen araçlar listesinde sekizinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor. Listenin sonuncusu TradingView. Coin Bureau, bulut tabanlı grafik ve sosyal ağ platformunu hakkında şöyle diyor:

TAHMİNLERİN ÇOĞUNUN YÜKSELİŞE Mİ YOKSA DÜŞÜŞE Mİ GİTTİĞİNİ VE YATIRIMCILARIN GÖZLERİNİ HANGİ FİYAT HEDEFLERİNDE TUTTUĞUNU GÖREREK TİCARET TOPLULUĞUNUN GENEL HİSSİYATINI ÖLÇEBİLİRSİNİZ. ARDINDAN BUNLARI, BİTCOİN VE ALTCOİN’LERİN NEREYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KONUSUNDA BİLİNÇLİ BİR SEÇİM YAPMAK İÇİN BU VİDEODA BAHSEDİLEN ARAÇLARDAN ALINAN DİĞER VERİLERLE BİRLEŞTİREBİLİR VE PORTFÖYÜNÜZÜ BUNA GÖRE KONUMLANDIRABİLİRSİNİZ.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan 64.000 Doların Üstüne Çıkmayı Başardı

Bitcoin Tekrardan 64.000 Doların Üstüne Çıkmayı Başardı

Kripto para lideri Bitcoin (BTC) gece saatleri itibariyle tekrardan rekora koşuyor. Şu anda 64.200 dolardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.